برخی اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن

برخی اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن

انجمن پارسیان: انجمن پارسیان: برای مراقبت از دندان ها اقدامات مهمی چون مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و مراجعه به موقع به دندانپزشک همیشه سفارش می شود با اینحال برخی نکات جزئی تر هستند که ممکنست همه افراد از آنها اطلاع نداشته باشند در صورتیکه رعایت آنها می تواند به استواری و سلامت بیشتر دندان ها کمک نماید.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایندیپندنت، یک دندانپزشک و متخصص بهداشت دهان و دندان در همین رابطه به اشتباه رایجی در هنگام مسواک زدن که ممکنست سلامت دهان و دندان افراد را تحت تاثیر قرار دهد، اشاره نموده است.
این مساله که آیا باید مسواک خودرا پیش از قرار دادن خمیردندان روی برس آن خیس کنید یا آنرا خشک نگه دارید، بحثی است که اختلاف نظرهایی درباره ی آن وجود دارد با اینحال دکتر «ساحیل پاتل»، متخصص کلینیک «مارلیبون اسمایل» در لندن خیس کردن مسواک را سفارش نمی کند برای اینکه معتقد می باشد که خمیر دندان را رقیق می کند.
وی می گوید: خمیر دندان به خودی خود مقدار مناسبی رطوبت دارد و اگر خیس باشد، سریع تر کف می کند و موجب می شود زودتر آنرا بیرون تف کنید و این کار به کاهش اثر پاک کنندگی آن منجر می شود.
دکتر پاتل همین طور می گوید: اغلب افراد هنگام مسواک زدن، با فشار زیاد آنرا در دست نگه می دارند و اغلب مسواک خودرا با مشت می گیرند در حالی که روش صحیح این است که نباید احساس کنید دندان ها را با مسواک می سابید چون این دیگر زیاده روی است.
وی اشاره کرد: همین طور اگر برس مسواک روی دندان پخش شوند، تاثیر چندانی در تمیز کردن دندان ها نخواهند داشت بلکه برس باید مستقیم روی دندان ها قرار گیرند و دندان ها را به نرمی لمس کنند.
دکتر پاتل همین طور سفارش می کند که هنگام تمیز کردن دندان هایتان، از دندان های عقبی شروع کنید و به طرف جلو بیایید.
او اظهار داشت: دندان های انتهایی، اغلب سخت ترین قسمت برای تمیز کردن هستند و بدین جهت سفارش می کنم ابتدا از آن بخش شروع کنید. اگر از دندان های جلو شروع کنید و قسمت عقب را آخر انجام دهید به احتمال زیاد دست از کار می کشید و مسواک خودرا زمین می گذارید و دندان های عقبی را مسواک نمی زنید یا آنها را به درستی تمیز نمی کنید.
دکتر پاتل همین طور می گوید که خود او ترجیح می دهد افراد بجای دو بار سرسری مسواک زدن، روزی یک دفعه دندان های خودرا بطور کامل مسواک بزنند.1402/03/17
09:19:19
5.0 / 5
231
تگهای خبر: تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum