دستاوردی در درمان بیماری های مغزی؛

محققان موفق به درك نحوه پردازش تجارب احساسی در مغز شدند

محققان موفق به درك نحوه پردازش تجارب احساسی در مغز شدند

انجمن پارسیان: تجارب احساسی انسان شامل آنچه كه وی می بیند، می شنود، حس می كند، می چشد و بو می كند، درك وی از جهان اطراف را شكل می دهد و دانشمندان موفق به درك نحوه پردازش این اطلاعات شدند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از فیوچریسم، دستیابی به توان درك این اطلاعات خام و نحوه پردازش آنها در مغز می تواند دانش انسان را در مورد كاركردها و توانایی های مغز به میزان چشمگیری ارتقا دهد و حالا این هدف محقق شده است.
پژوهشگران ایتالیایی در بررسی های خود موفق به شناسایی كاركردهای منحصر به فرد ناحیه ای در مغز موسوم به قشر جداری خلفی یا Posterior parietal cortex شده اند.
بررسی ها نشان داده است بخش یادشده از مغز برای پردازش اطلاعات احساسی، شكل دهی به خاطرات و سازمان دهی تجارب انسان ها از محیط اطراف به كار می رود.
بر همین اساس، سیگنال های حسی از نقاط مختلف مغز در این بخش از مغز تجمیع می شوند و امكان شناخت برخی اشیا و اجسام محیط های مجاور بدون درك تمامی خصوصیت های حسی آنها توسط انسان از همین طریق حاصل می گردد.
دانشمندان همینطور موفق به شناسایی دقیق مدار عصبی این بخش از مغز كه برای شكل دهی و نگهداری خاطرات به كار می رود، شده اند. این دستاورد علمی به درمان بیماری هایی مانند آلزایمر هم در آینده كمك خواهد نمود.

1396/11/23
14:02:17
5.0 / 5
4466
تگهای خبر: محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum