خبرگزاری فرانسه: هزینه سالانه اعمال مجرمانه سایبری جهان 600 میلیارد دلار است

خبرگزاری فرانسه: هزینه سالانه اعمال مجرمانه سایبری جهان 600 میلیارد دلار است

انجمن پارسیان: تهران - خبرگزاری فرانسه از واشنگتن گزارش داد: محققان روز چهارشنبه اعلام نمودند كه هزینه سالانه اعمال مجرامانه سایبری در جهان به واسطه پختگی هكرها و تكثیر بازارهای جنایی و ارزهای دیجیتال، 600 میلیارد دلار است.


خبرگزاری فرانسه اضافه كرد: گزارشی كه به همت شركت امنیتی «مك آفی» و مركز مطالعات بین المللی و راهبردی تهیه شده، نشان داده است كه سرقت مالكیت فكری حدود یك چهارم از هزینه های جرایم سایبری در سال 2017 را رقم زده است.
در این گزارش روسیه، كره شمالی منابع اصلی هكری كه موسسات مالی را هدف قرار می دهند و چین، فعال ترین جاسوس سایبری، معرفی شده اند. به قول محققان، باج افزار، بخشی از جرم سایبری است كه با سریع ترین سرعت در حال رشد است.
گزارش این مطالعه جهانی در حالی منتشر گردید كه كاخ سفید اخیرا اعلام نمود كه حملات سایبری در سال 2016، بین 57 تا 109 میلیارد دلار هزینه برای آمریكا به بار آورده است.
«استیو گروبمان» رئیس دفتر فناوری مك آفی اظهار داشت: دنیای دیجیتال، حدودا همه ابعاد زندگی ما همچون خطر و جرم را عوض كرده، از اینرو جرم، موثرتر، كم خطرتر و سودآورتر است و انجام آن هیچگاه آسانتر از این نبوده است.
«جیمز لوئیز» معاون رئیس مركز مطالعات بین المللی و راهبردی هم اظهار داشت كه خطرات ژئوپلیتیكی جرم سایبری، عنصر اصلی در این حملات است. وی خاطرنشان كرد كه طبق تحقیقات این مركز، روسیه سكاندار جرم سایبری است.
وی اضافه كرد: كره شمالی در جایگاه دوم قرار دارد، زیرا این كشور از سرقت ارز دیجیتال برای كمك به تامین مالی رژیم خود بهره می گیرد و ما هم اكنون شاهد رشد تعداد مراكز در رابطه با جرم سایبری نه تنها در كره شمالی، بلكه در برزیل، هند و ویتنام هستیم.
گزارش مشترك شركت مك آفی و مركز مطالعات بین المللی و راهبردی حاكی می باشد كه هزینه های جرایم سایبری از رقم برآوردی سال 2014 به ارزش 445 میلیارد دلار، افزایش یافته است.
در این گزارش آمده است: جرم سایبری، امری بسیار آسان است، زیرا خیلی از كاربران فناوری از اتخاذ اساسی ترین تمهیدات حفاظتی كوتاهی می كنند. بعلاوه، خیلی از محصولات بخش فناوری فاقد سیستم های تدافعی كافی هستند و حال آنكه مجرمان سایبری از هر دو فناوری ساده و پیشرفته برای شناسایی اهداف، تولید نرم افزار خودكار و پولی كردن مسروقات استفاده می نمایند.
در گزارش تهیه شده، هزینه همه فعالیت های بدخواهانه در اینترنت ارزیابی نشده، اما تمركز آن بر زیان داده های بخش تجاری، كلاهبرداری آنلاین و جرایم مالی، بیمه سایبری و لطمه به حسن شهرت معطوف بوده است.
اروپام**9109*شبس*1613*


1396/12/04
11:15:05
5.0 / 5
4553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum