حل مكعب روبیك در كمتر از نصف ثانیه

حل مكعب روبیك در كمتر از نصف ثانیه

انجمن پارسیان: تهران - محققان MIT رباتی را ساختند كه توانست فقط در 0.38 ثانیه مكعب روبیك را حل كند و ركورد جدیدی را به ثبت برساند. ركورد قبلی زمان حل مكعب روبیك در سال 20116 میلادی با زمان 0.627 ثانیه توسط رباتی موسوم به Sub1 Reloaded ثبت شده بود.


به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، ربات جدید كه Contraption نام دارد شامل 6 موتور از نوع ServoDisc U9-series، مجموعه ای از مبدل های اطلاعات و دو دوربین PlayStation Eye است كه همگی در بازار به سادگی یافت می شوند. همینطور محققان به منظور اطمینان از زمانبندی مناسب حركت موتورها از از چند مدار و هدایت كننده سفارشی بهره گرفتند.
این ربات توانست تنها با 21 حركت مكعب روبیك را حل كند. به قول محققان این دستگاه قادر است مكعب را با سرعت بیشتری حل كند؛ اما برای این كار لازم است تنظیماتی روی آن صورت گیرد كه بسیار زمان گیر هستند. زیرا اشكال زدایی فرآیند حل مكعب با استفاده از دوربین های پرسرعت انجام می گردد.
مهندسان رباتیك از سال ها قبل ربات هایی را برای حل مكعب روبیك ساخته اند و این كار را به یك هنر مدرن بدل كرده اند. این هنر شامل تركیب دوربین ها و موتورها به منظور كنترل حركات مكعب و استفاده از نرم افزارها برای تشخیص رنگ ها و قرار دادن آن ها در محل مناسب می باشد.
ركورد سریع ترین زمان حل مكعب روبیك توسط یك انسان متعلق است به SeungBeom Cho كه در ماه اكتبر سال 2017 میلادی توانست آن را در 4.59 ثانیه حل كند.
علمی (6)**9259**1440


1396/12/19
17:19:43
5.0 / 5
5123
تگهای خبر: ربات , علم , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum