اختصاصی ایرنا؛

مهلت ثبت سفارش اینترنتی كتب درسی امشب آخر می یابد

مهلت ثبت سفارش اینترنتی كتب درسی امشب آخر می یابد

انجمن پارسیان: تهران - مدیركل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود: مهلت سفارش اینترنتی كتاب های درسی كه از 20 فروردین آغاز و تا هشتم تیرماه تعیین شده بود ساعت 24 امروز تمام می شود.


احمدرضا امینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اضافه كرد: پیش از این زمان ثبت سفارش اینترنتی كتاب های درسی تا 18 خردادماه اعلام شده بود كه به علت تاخیر چند روزه در فعال شدن سامانه فرصت دیگری در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه زمان ثبت سفارش اینترنتی كتاب های درسی تمدید نخواهد شد، تصریح كرد: تابحال 99 درصد دانش آموزان سفارش خویش را انجام داده اند و تعداد بسیار محدودی باقی مانده است.
وی اضافه كرد: با اتمام زمان ثبت سفارش اینترنتی كتاب های درسی، دانش آموزانی كه موفق به این كار نشده اند شناسایی شده و در مورد آنها تصمیم گیری خواهد شد.
مدیر كل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش یادآورشد: این امكان برای دانش آموزان پایه های دوم تا ششم ابتدایی، پایه های یازدهم و دوازدهم شاخه فنی و حرفه ای و كار دانش، پایه های یازدهم و دوازدهم رشته معارف اسلامی و پایه های هشتم و نهم كتاب های درسی تكمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان فراهم شده بود تا با رجوع به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی www.irtextbook.ir نسبت به ثبت سفارش خرید كتاب اقدام نمایند.
امینی با اشاره به اینكه ثبت نام كتاب های پایه اول هم 23 تیرماه تا 20 شهریور ماه انجام می شود، اظهار داشت: دانش آموزان و خانواده ها می توانند با وارد كردن كد ملی و شماره سریال شناسنامه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
وی ادامه داد: دانش آموزانی كه امكان و شرایط ثبت نام اینترنتی كتاب های درسی خویش را ندارند می توانند با استفاده از مدرسه و به صورت گروهی اقدام نمایند.
بر اساس اعلام معاونت پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش میزان افزایش قیمت كتاب های درسی برای سال تحصیلی 97-98 تنها دو درصد است و كمترین قیمت كتاب های درسی مربوط به كلاس اول ابتدایی با قیمت یك دوره 14 هزار و 400 تومان است و قیمت كتاب های پایه دوم تا ششم هم به ترتیب 15 هزار و 600 تومان، 20 هزار و 400 تومان، 20 هزار و 300 تومان، 20 هزار و 900 تومان و 24 هزار و 700 تومان تعیین شده است.
علمی**1883** 1418


1397/04/10
14:03:57
5.0 / 5
4358
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum