اینوتك در حوزه سلامت توسعه كارآفرینی را به همراه دارد

اینوتك در حوزه سلامت توسعه كارآفرینی را به همراه دارد

انجمن پارسیان: تهران- دبیرعلمی رویداد ملی اینوتك در حوزه سلامت اظهار داشت: با عنایت به اینكه هدف محوری ما در این رویداد كمك به توسعه سیستم كارآفرینی در حوزه سلامت است، این رویداد در همگرایی میان نیروها، امكانات و تجربیات مختلف اقتصادی، قابل توجه است.


به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، رویداد ملی اینوتك سلامت رویداد مهم كارآفرینی و فناوری اختصاصی حوزه سلامت است كه برای سومین بار در كشور توسط معاونت فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی، انجمن علمی جنین شناسی و با همكاری دانشگاه های علوم پزشكی ایران، علوم پزشكی شهید بهشتی وعلوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می گردد.
دبیرعلمی سومین رویداد ملی اینوتك در حوزه سلامت روز پنجشنبه در حاشیه شروع به كار این رویداد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز، رویداد مشترك اینوتك و نمایشگاه مشترك فناوریهای نوین اینوتكس 2018 (رویدادی در حوزه فناوری و نوآوری علمی) را شاهد می باشیم.
لادن گیاهی اضافه كرد: یك سال قبل، طرح برگزاری این رویداد ملی را به دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی ارسال كردیم و با عنایت به اینكه مورد توجه وزارتخانه دور بعدی (دوم) برگزاری اینوتك به دلیل ساختار متفاوت و اجرایی قرار گرفت، وزارتخانه حمایت تمام قد خویش را برای برگزاری سومین رویداد اعمال كرد.
وی توضیح داد: با سرلوحه قرار دادن این هدف و توجه به اینكه قصد داشتیم همگرایی را میان سازمانها، نهادها و دانشگاهها تولید نماییم، به سه محور رویداد شامل فناوری اطلاعات در سلامت، فرصت های كارآفرینی و نوآوری در امنیت و سلامت غذا و تغذیه و همینطور تجهیزات پزشكی و توانبخشی توجه كافی شد.
گیاهی عنوان كرد: دانشگاه علوم پزشكی ایران برای محور فناوری اطلاعات، دانشگاه توانبخشی و بهزیستی در حوزه تجهیزات پزشكی و توانبخشی و دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در محور فرصت های كارآفرینی و نوآوری بعنوان دانشگاههای همكار با این رویداد شركت و همكاری كردند.
دبیر علمی اینوتك سلامت اظهار داشت: حمایت روسا و معاونان سازمانهای فناوری، مسئولان كارگروههای فناوری و رابطین اجرا در هر محور با عنایت به ساختار رویداد نتیجه ای چون برگزاری 12 پنل تخصصی و عمومی، 13 كارگاه تخصصی بود كه اینها نتیجه 130 نشست و مذاكره با صاحب نظران در حوزه های علمی و فناوری و اجرایی می باشد كه در این رویداد طی سه روز آتی رونمایی می گردد.
گیاهی اضافه كرد: برگزاری همزمان این رویداد با اینوتكس 2018 فرصت بسیار خوبی برای بهتر دیدن، بهتر دیده شدن و توسعه شبكه سازی برای صاحبان تجربه، صاحبان دانش و سرمایه گذاران است و امیدواریم دستاورد حضور تك تك افراد در این رویداد كاستی های ما را بپوشاند و ما را برای برگزاری رویدادهای تخصصی آتی بیش از پیش مصمم كند.
به گفته وی، رویداد اینوتك سلامت با هدف توسعه اكوسیستم كارآفرینی عملا شروع شده است و مرحله شناسایی اركان این اكوسیستم و ارتباط گیری با آنها با جدیت و امید در حال پیگیری است.
این رویداد ملی از روز 14 تا 16 تیرماه با حضور هسته ها و شركت های فناور، دانشجویان و تیم های علاقه مند به كارآفرینی و دارای ایده، اشخاص سیاست گذار حوزه سلامت، مدیران موفق شركتهای دانش بنیان، شركتهای بازارساز حوزه سلامت، سرمایه گذاران خطرپذیر، مدیران مراكز رشد سلامت و پارك های علم و فناوری حوزه سلامت در بوستان گفتگو برگزار می گردد.
برندسازی در میان نهادهای تأثیرگذار و اكوسیستم كارآفرینی در تجاری سازی و فناوران در حوزه سلامت، شناسایی و جذب شركت های فناور و هسته ها و تیم های كارآفرینِ دارای فناوری های نوظهور زود بازده و برتر در حوزه سلامت و معرفی هسته ها و شركت های فناور جهت شركت های زیر مجموعه، همچون اهداف برگزاری این رویداد علمی تخصصی است.
اینوتك همینطور اهداف دیگری همچون برقراری ارتباط مستقیم با صندوق های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران خطرپذیر، افراد سیاست گذار و تأثیرگذار، فناوران و بازارسازان، مدیران موفق شركت های دانش بنیان، مربیان و منتورهای با تجربه در حوزه سلامت و مراكز رشد و پارك های علم و فناوری را دنبال می كند.
اجتمام ** 1095**1055


1397/04/15
13:06:24
5.0 / 5
4298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum