هنرآموز بیستونی سیستم آبیاری هوشمند طراحی كرد

هنرآموز بیستونی سیستم آبیاری هوشمند طراحی كرد

انجمن پارسیان: كرمانشاه - علی جمالی نیا دكترای فیزیولوژی گیاهان زراعی سیستم آبیاری هوشمندی طراحی نموده كه با استفاده از پیامك از طریق دور، روشن و خاموش می گردد. این سیستم دارای 2 بخش سخت افزاری و نرم افزاری است و شامل یك كیت الكترونیكی سیم كارت خور، شیر برقی دوربین و سایر متعلقات آن می گردد.


روابط عمومی آموزش و پرورش كرمانشاه روز یكشنبه به نقل از مجید یزدان پناه مدیریت منابع آبی را نیاز ضروری كشور دانست و با تاكید بر این كه بیشترین حجم آب مصرفی كشور، صرف كشاورزی می شود، تصریح كرد: باید به سمت مدیریت خلاق مصرف آب در كشاورزی برویم.
وی تصریح كرد: در این راستا لازم است منابع انسانی آفرینشگر در آموزش و پرورش و دانشگاه دست به كار شوند و با بهره مندی از فن آوری روز، این منابع گرانبها را مدیریت نمایند.
وی ضمن معرفی دكتر علی جمالی نیا هنرآموز هنرستان خوارزمی بیستون بعنوان طراح سیستم آبیاری كنترل از طریق دور با پیامك، افزود: باید بتوانیم به هوشمندسازی آبیاری توجه كافی داشته باشیم و كسانی كه در این عرصه به اختراع و خلاقیتی ویژه می رسند، مورد توجه واقع شوند.
وی تصریح كرد: خوشبختانه آموزش و پرورش همواره تجلیگاه شكوفایی استعدادهای ویژه در همه زمینه ها بوده و هر چند مدت یك بار شاهد اختراعات و اكتشافات قابل توجهی از جانب این مجموعه بزرگ فرهنگی هستیم.
استان كرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 940 هزار هكتار زمین كشاورزی و با غ است.
8066


1397/04/31
12:59:18
5.0 / 5
5306
تگهای خبر: هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum