درمان بیماری زوال عقل با امواج مافوق صوت

درمان بیماری زوال عقل با امواج مافوق صوت

انجمن پارسیان: محققان می گویند به پیشرفت های قابل ملاحظه ای در زمینه درمان بیماری زوال عقل و فراموشی در موش ها با استفاده از امواج مافوق صوت دست یافته اند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از نیواطلس، بیماری زوال عقل به دلایل مختلفی رخ می دهد كه عامل یكی از آنها اختلال در جریان خون رسانی به مغز است كه امكان دارد در اثر سكته های مغزی كوچك و مختصر رخ دهد.
به منظور درمان این نوع از بیماری فراموشی و زوال عقل می توان از امواج مافوق صوت استفاده نمود. این امواج می توانند برای باز كردن رگ های خونی و كمك به انتقال خون به مغز و همین طور بازسازی سلول ها به كار روند.
پژوهشگران دانشگاه توهوكو بررسی های خود در این زمینه را با استفاده از دو گروه از موش ها انجام داده اند. جریان خون به مغز یك گروه از این موش ها با استفاده از عمل جراحی سر كاهش پیدا كرد و نتایج فراموشی ناشی از زوال عقل در بدن این موش ها شبیه سازی شد. در گروه دیگر شرایط آلزایمر با استفاده از دستكاری ژنتیك بوجود آمد.
سپس دانشمندان از پالس های كم شدت صوتی برای بهینه سازی شرایط مغز هر دو گروه از موش ها استفاده كردند و تكرار روزانه این كار در سه جلسه ۲۰ دقیقه ای در روز سبب شد علائم بهبودی در موش های گروه های اول و دوم به ترتیب پس از ۵ روز و سه ماه پدیدار شود. محققان امیدوارند با تكمیل این روش درمانی روزی شاهد استفاده از آن در انسان ها باشند.

1397/05/01
13:14:10
5.0 / 5
4385
تگهای خبر: محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum