معاون علمی رییس جمهور:

كوانتوم ظرفیت خلق مسیرهای مناسب در فن آوری كشور دارد

كوانتوم ظرفیت خلق مسیرهای مناسب در فن آوری كشور دارد

انجمن پارسیان: تهران- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار داشت: علوم كوانتومی جهت گیری جدیدی در دنیا است كه می تواند بعد از نانو تكنولوژی مسیرهای مناسبی را در عرصه فن آوری برای كشورمان تولید كند.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، سورنا ستاری روزیكشنبه در حاشیه رونمایی از یك دستاورد و فناوری درهم تنیدگی كوانتومی در مركز علوم و فنون لیزر ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه، كشورمان در حوزه نانو بخصوص نیروی انسانی از قدرت های برتر دنیا به حساب می آید و شركت های خوبی در این حوزه فعال گشته است، یكی از دلایل اصلی این اتفاق را وجود زیر ساخت های علمی مناسب در حوزه نانو دانست.
وی اظهارداشت: به صورت حتم علم كوانتوم هم جهت گیری جدید و داغی است كه می تواند بعد از نانو تكنولوژی مسیرهای مناسبی را در عرصه علم و فناوری برای فعالان عرصه دانش بنیان تولید كند و این حوزه از ظرفیت بالایی برای خلق فناوری برخوردار می باشد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور اضافه كرد: هم اكنون در حوزه كوانتوم زیر ساخت های مناسبی بوجود آمده است و این بستر آماده ورود شركت های دانش بنیان است.
ستاری درمورد لزوم تاسیس و راه اندازی ستاد كوانتوم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم اظهار داشت: البته هم اكنون پژوهش های علمی در حوزه كوانتومی می تواند در ستاد توسعه فناوری نانو پرداخته شود.
وی با اشاره به اینكه، هم اكنون خیلی از كشورهای پیشرفته و شركت های بزرگ صنعتی و تجاری جهان به دنبال سرمایه گذاری در حوزه های علوم و فناوری كوانتومی همچون ارتباطات، شبیه سازی، محاسبات، سنسور ها و زیست شناسی كوانتومی هستند، ابراز امیدواری كرد كه زمینه توسعه علمی در حوزه كوانتوم هر چه بیشتر در مراكز علمی و دانشگاهی كشور فراهم گردد.
یك دستاورد و تكنولوژی جدید در حوزه كوانتوم روز چهارشنبه با حضور دكتر علی اكبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، دكتر منصور غلامی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مركز ملی علوم و فنون لیزر ایران رونمایی گردید.
علمی **1836 **


1397/05/05
13:40:10
5.0 / 5
4464
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum