معاونت علمی و گمرك توافق كردند

معافیت 4 درصدی مالیات بر واردات شركت های دانش بنیان

معافیت 4 درصدی مالیات بر واردات شركت های دانش بنیان

انجمن پارسیان: تهران - طبق توافقات صورت گرفته میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گمرك جمهوری اسلامی ایران، تمامی شركت های دانش بنیان می توانند از پرداخت مالیات 4درصد علی الحساب بر واردات معاف شوند.


به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تمامی شركت های دانش بنیان مورد تأیید كارگروه ارزیابی و تشخیص شركت ها و مؤسسات دانش بنیان، می توانند در صورت ثبت نام و رجوع در سامانه WMS.IR از پرداخت 4 درصد مالیات علی الحساب به واردات معاف شوند.
بر اساس این گزارش؛ شركت های دانش بنیان تنها در صورت رجوع و ثبت نام در سامانه مدیریت كالا WMS.IR، می توانند از پرداخت مالیات 4 درصد علی الحساب بر واردات معاف می گردند. بنابراین روند ثبت نام در این سامانه به این صورت است كه شركت ها می توانند با انتخاب گزینه ثبت نام تولیدی، در بخش اطلاعات پروانه، درصورتی كه دارای پروانه بهره برداری از یكی از وزارتخانه های صنعت، جهاد كشاورزی و بهداشت نیستند، با انتخاب گزینه شركت دانش بنیان و واردكردن شناسه ملی در بخش شماره پروانه مبادرت به ثبت نام كنند و از این معافیت برخوردار شوند.
لازم به ذكر است، برخی دیگر از تسهیلاتی كه شركت های دانش بنیان می توانند با ثبت نام در این سامانه از آن بهره مند شوند؛ شامل 'تسهیل ورود كالا در مسیرهای سبز و امكان اظهار پیش از ورود'، 'كیل مصرف و استرداد پروانه وارداتی'، 'تسهیل انجام تشریفات گمركی برای تولیدی های مستقر در مناطق آزاد و ویژه' همینطور 'تسهیل در جابجایی كالا با صدور پته خروجی از انبار تولیدی جهت استعلام نیروهای انتظامی' است.
همچنین 'برقراری ارتباط مؤثر بین جامعه دانشگاهی و صنعتی در جهت كمك به نیازهای شركت های تولیدی' و 'بهبود فضای كسب وكار شركت های تولیدی با بهره وری از زیرسامانه بازار به منظور معرفی كالای ایرانی به كشورهای دیگر' از دیگر تسهیلاتی است كه كلیه شركت های دانش بنیان می توانند ذیل قرارداد ذكرشده از آن بهره مند شوند.
گفتنی است؛ شركت های دانش بنیان می توانند به منظور كسب اطلاعات بیشتر با شماره 43891 تماس حاصل كنند.
علمی**1023**1440


1397/05/23
12:50:29
5.0 / 5
4210
تگهای خبر: دانش بنیان , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum