ردگیری ذرات با استفاده از هوش مصنوعی

ردگیری ذرات با استفاده از هوش مصنوعی

انجمن پارسیان: تهران - محققان دانشگاه كارولینای شمالی نرم افزاری را توسعه دادند كه می تواند با استفاده از هوش مصنوعی، ذرات را ردگیری كند.


به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، نرم افزارهای مورد استفاده برای ردگیری ذرات معمولا از پارامترهای محدودی شامل اندازه، شفافیت و شكل ذرات برای شناسایی آن ها استفاده می نمایند.اما ذراتی كه كاملا با این پارامترها منطبق نباشند، توسط نرم افزار شناسایی نمی شوند.
بدین ترتیب با استفاده از الگوریتم های مختلف، نتایج متفاوتی به دست می آید. برای حل این مشكل محققان به سراغ هوش مصنوعی رفتند و یك شبكه عصبی برای ردگیری و شناسایی ذرات ساختند.
سپس اطلاعاتی با كیفیت بالا را كه از مجموعه ای از تجربیات آزمایشگاهی به دست آمده است، در اختیار این شبكه عصبی قرار دادند و با استفاده از این اطلاعات، آن را به گونه ای آموزش دادند كه بتواند به صورت خودكار ذرات را شناسایی و ردگیری كند.
توانایی ردگیری ذرات برای مطالعه بیماری های انسان و توسعه روش های درمانی جدید، امری ضروری می باشد. بهره مندی از نرم افزارهای توسعه یافته برای ردگیری ذرات، امكان شناسایی دقیق تر خصوصیات تعامل مولكولی بین ویروس ها، سلول ها و نانوذرات حامل دارو را فراهم می آورد.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Proceedings of the National Academy of Science انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/06/05
13:39:23
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , علم , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum