وزیر آموزش و پرورش:

شبكه تعاملی سینا ارتباط خانه و مدرسه را پررنگ می كند

شبكه تعاملی سینا ارتباط خانه و مدرسه را پررنگ می كند

انجمن پارسیان: تهران - وزیر آموزش و پرورش با بیان شروع به كار تلویزیون تعاملی سینا در آستانه شروع سال تحصیلی اظهار داشت: این شبكه می تواند ارتباط خانه و مدرسه را پررنگ تر كند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی با اشاره به اینكه این تلویزیون اینترنتی با استفاده از گوشی تلفن همراه با اپلیكیشن سینا روبیك قابل دریافت است، تصریح كرد: در این شبكه اینترنتی، معلمان مسائل مربوط به دانش آموزان را با والدین در بین می گذارند و از سوی دیگر خانواده ها با رصد برنامه ها، نقطه نظرات خود در مورد محتواهای آموزشی، محیط مدرسه و مسائل تربیتی را برای مدیر و معلمان عرضه می دهند.
وزیر آموزش و پرورش اولیا را شریك تربیتی مدرسه دانست و اظهار داشت: دانش آموزان سرمایه هایی متعلق به دو شریك تربیتی مدرسه و خانواده هستند بنابراین اگر هریك از شركا وظیفه خویش را به خوبی انجام ندهد این سرمایه پرارزش هدر خواهد رفت.
به گفته بطحایی، فرزندان ما امروز در معرض خطرات اجتماعی قرار دارند بنابراین آنها باید نحوه مواجه شدن با این خطرات را هم در مدرسه و هم در خانواده بیاموزند حال اگر آنچه در این دو نهاد فرا می گیرند با هم مغایرت داشته باشد اهداف تربیتی محقق نمی گردد.
وی با تاكید بر اینكه بچه ها باید تعلق خاطر داشتن به وطن شان را بیاموزند و این مورد سخت اتفاق می افتد، افزود: خانواده و معلم بعنوان دو شریك تربیتی تابحال ارتباطات و گفت و گو های كمی داشته اند و مدرسه گاهی كاری انجام می داده كه زحمات خانواده را از بین می برده و گاه هم عكس این مورد اتفاق افتاده است، ازاین رو اگر معلم نیازهای دانش آموزان را به درستی نداند و آشنا نباشد، تربیت خانواده هدر می رود و عكس آن اگر خانواده هماهنگ نباشد زحمات معلمان هم هدر می رود.
وزیر آموزش و پرورش عنوان كرد: گاهی اوقات فرزندان در برابر كوچكترین مسائل عصبانی می شوند و از كوره در می روند و این نشانه وجود اضطراب در آنها است از این رو با راه اندازی شبكه تعاملی سینا در صدد تقویت ارتباط میان خانواده ها و مدرسه هستیم البته در این میان خانواده ها و معلمان باید برنامه های این شبكه را دنبال كنند تا تربیت مسیر اصلی خویش را بپیماید.
بطحایی خاطرنشان كرد: این اپلیكیشن علاوه بر تولید بستر ارتباطی بین معلمان با اولیا، شرایط ارتباط معلمان با یكدیگر را هم فراهم نموده است و در انتها هر دوره آموزشی برای مخاطبان خود گواهی آخر دوره صادر می كند.
وی تصریح كرد: مشكلات حل نمی گردد مگر اینكه بپذیریم كه مسئولان نظام آموزش و خانواده ها یك گروه هستند و به صورت گروهی عمل كردن ما را به موفقیت می رساند.
وزیر آموزش و پرورش از تحصیل بیش از 14میلیون دانش آموز در مدارس در سال تحصیلی جدید اطلاع داد و اضافه كرد: تابحال 97درصد دانش آموزان ثبت نام كرده اند و پیش بینی می گردد در دو هفته باقی مانده، ثبت نام در مدارس تكمیل شود.
بطحایی افزود: یكی از اهداف مهم در مدرسه تحصیل علم و دانش و دیگری تمرین مهارت زندگی كردن است كه تحقق این دو هدف نیازمند هماهنگی بیش از پیش معلمان و خانواده هاست.
وی یادآورشد: مشكلاتی در راه تحقق اهداف تربیتی وجود دارد كه بخشی از آن به خانواده ها، مدرسه، مدیر و معلم برمی گردد و اجازه نمی دهد برنامه ها به صورت صحیح و كامل اجرایی شود.
علمی**1883**2017


1397/06/19
13:57:38
5.0 / 5
4928
تگهای خبر: اینترنت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum