آذری جهرمی:

پارك های علم و فناوری توسعه اقتصاد دیجیتالی را به بار خواهند آورد

پارك های علم و فناوری توسعه اقتصاد دیجیتالی را به بار خواهند آورد

انجمن پارسیان: اصفهان- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: امروز یكی از برنامه های مهم اقتصادی كشور، توسعه اقتصاد دیجیتالی است كه پارك های علم و فناوری نقش مهمی در اقتصاد دیجیتالی خواهند داشت.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، محمد جواد آذری جهرمی ظهر دوشنبه در دیدار با فعالان شهرك علمی - تحقیقاتی اصفهان تصریح كرد: به جهت اینكه به مرحله توسعه اقتصاد دیجیتالی برسیم باید نهادسازی نماییم به صورتی كه برای تمام خلاقیت های امروز باید فضای رشد داشته باشیم.
وی بیان داشت: پارك های علم و فناوری نقش مهمی در تولید اكوسیستم و زیست بوم توسعه اقتصاد دیجیتال دارند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه شهرك علمی - تحقیقاتی اصفهان در توسعه پارك های علم و فناوری خیلی خوب عمل كرده است و بطور قطع سهم زیادی در توسعه اقتصاد دیجیتالی خواهد داشت، افزود: شهرك علمی - تحقیقاتی اصفهان در تمام این سال ها محصولات خوبی عرضه كرده است و فعالیت های این شهرك بسیار حائز اهمیت می باشد و سرمنشا توسعه و تبادل نظر است.
از چهار محصول راهبردی حوزه وب در اصفهان رونمایی شد
در حاشیه دیدار وزیر ارتباطات با مدیران شركت های شهرك علمی - تحقیقاتی اصفهان، تولید فایروال وب اشتراكی كه یك برنامه كاربردی تحت وب است رونمایی گردید. این برنامه با استقرار در كنار كارگزارهای وب یك سازمان و تمركز بر روی ترافیك وب، حملات تحت وب را تشخیص داده و مانع از نفوذ هكرها به وب سایت ها می گردد.
این نوع دیواره آتش با تمركز بر پیام های ارسالی در لایه كاربرد شبكه و پروتكل های مربوط به وب، حملاتی را كه از دید فایروال های عادی و سیستم های تشخیص نفوذ در لایه های پایین تر پنهان می مانند، تشخیص داده و عكس العمل مناسبی را در برابر آن ها اتخاذ می كند.
«نهام» سامانه دیگری است كه رأی گیری الكترونیكِ امن راه دور بر مبنای پیشرفته ترین پروتكل های رمزنگاری و امنیتی را فراهم می آورد.
همینطور پروتكل های امن به كار گرفته شده در نهام، علاوه بر افزودن خصوصیت های كاربردی به فرآیند رای گیری سنتی، نهایت امنیت و اعتماد را برای رأی دهندگان فراهم می آورد، تأمین محرمانگی آرا و وارسی پذیر بودن مراحل مختلف رأی گیری همچون مهم ترین خصوصیت های امنیتی نهام هستند.
«صاپست» نام محصول دیگری است كه این فناوری نوین، مبتنی بر رمز داده هاست كه یك كد را جایگزین آدرس و نشانی مرسوم كرده و سپس، متقاضی تا آخر عمر، تنها از یك كد بعنوان نشانی استفاده خواهد نمود و معضل تغییر آدرس برای همیشه برطرف و تمام مرسولات پستی در آخرین نقطه ای كه متقاضی حضور دارد، به وی تحویل داده خواهد شد؛ همینطور در مواقع دلخواه، استفاده كنندگان می توانند آدرس خویش را پنهان كرده و كد صاپست را جایگزین آن كنند.
«سامانه تحلیل رفتاری ترافیك» (NBA) هم با شناخت رفتار ترافیك شبكه در سطح عمیق (DPI)، رفتارهای غیرطبیعی رخ داده در شبكه (مثل حملات جدید) را تشخیص داده و اخطار می دهد.
شناسایی حملات ناشناخته (zero-day) در ستون فقرات شبكه با كمترین هزینه، تولید امكانات لازم برای تطابق سنجی فعالیت كاربران با استانداردهای امنیتی در سطح لایه كاربرد، تولید نشانه های ترافیكی پرارزش جهت جرم شناسی، شناسایی حملات مانای پیشرفته (APT) با مجمتع سازی با SIEM ها جهت تولید SOC مدرن و عرضه امكانات لازم به تحلیلگران جهت تولید چرخهٔ شكار تهدیدات (Threat Hunting) همچون قابلیت های این سامانه است.

1397/07/04
22:31:35
5.0 / 5
4839
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum