با حضور وزیر علوم

مركز تحقیقات سیستم های هوشمند توان و انرژی در بیرجند راه اندازی شد

مركز تحقیقات سیستم های هوشمند توان و انرژی در بیرجند راه اندازی شد

انجمن پارسیان: بیرجند - مركز تحقیقات سیستم های هوشمند توان و انرژی روز جمعه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بیرجند راه اندازی شد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا منصور غلامی كه عصر امروز (جمعه) وارد بیرجند شد این مركز را شامل سه بخش پایش شبكه های انرژی، آزمایشگاه شبیه ساز سیستم قدرت و مركز كنترل و بهره برداری نیروگاه هیبرید در مركز خراسان جنوبی افتتاح نمود.
اجرای این پروژه به مساحت 425 مترمربع سال 1395 در دانشگاه بیرجند شروع شد كه برای راه اندازی ساختمان آن یك میلیارد و 500 میلیون ریال ابلاغی استان و یك میلیارد و 580 میلیون ریال از محل درآمدهای اختصاصی هزینه شده است.
شركت توانیر برای آزمایشگاه شبیه ساز این مركز سه میلیارد ریال كمك كرد همینطور برای راه اندازی نیروگاه خورشیدی 2 میلیارد ریال توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یك میلیارد ریال از اعتبارات مدیریت سبز دانشگاه هزینه شده است.
آزمایشگاه برق و كامپیوتر علی اكبر فلاحی هم با حضور وزیر علوم در دانشگاه بیرجند به بهره برداری رسید.
ساخت این مجموعه به مساحت 650 مترمربع سال 1394 در دانشگاه شروع شد و 10 میلیارد و 370 میلیون ریال توسط كمك های خیرین، ردیف های متمركز وزارتخانه و درآمدهای اختصاصی تامین و هزینه شده است.
همچنین مركز مشاوره و درمان دانشگاه بیرجند به مساحت 700 مترمربع كه ساخت آن سال 1393 آغاز شد، با هزینه كرد پنج میلیارد و 517 میلیون ریال با حضور وزیر علوم، استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان كشوری و استانی به بهره برداری رسید.
سرای دانشجویان متاهل دانشگاه بیرجند هم در اولین روز سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه به خراسان جنوبی راه اندازی شد.
برای راه اندازی این ساختمان به مساحت 650 مترمربع 6 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.
عملیات اجرایی این پروژه سال 1394 شروع شد و با مشاركت خیرین، صندوق رفاه دانشجویان و درآمدهای اختصاصی به بهره برداری رسید.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر امروز (جمعه) با استقبال استاندار خراسان جنوبی و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی وارد بیرجند شد و بدو ورود با حضور در گلزار شهید گمنام دانشگاه به مقام شهیدان ادای احترام كرد.
حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و هیأتی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصور غلامی را در سفر به خراسان جنوبی همراهی می كنند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این سفر 2 روزه ضمن شركت در اجلاسیه شهدای دانشجو و اساتید خراسان جنوبی چند پروژه عمرانی را در دانشگاه بیرجند افتتاح و با دانشگاهیان دیدار می كند.
7557*3028


1397/07/21
14:09:04
5.0 / 5
4520
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum