مهندسان خطوط لوله شمال شرق نمونه داخلی یك پمپ را ساختند

مهندسان خطوط لوله شمال شرق نمونه داخلی یك پمپ را ساختند

انجمن پارسیان: شاهرود- مدیر شركت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال شرق اظهار داشت: مهندسان این شركت با مهندسی معكوس موفق به ساخت روتور و قطعات یدكی پمپ 518 مركز انتقال نفت امام تقی شدند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، رضا جبارزاده شنبه در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان اینكه هزینه نمونه ایرانی این پمپ 70 درصد قیمت نمونه خارجی بوده، اضافه كرد: ساخت این پمپ و قطعات آن توسط كارشناسان واحد مكانیك شركت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال شرق به همراه یك شركت ایرانی دیگر انجام شده و با پشت سرگذاشتن موفقیت آمیز آزمایش ها به مركز نفت امام تقی تحویل داده شده است.
وی یاد آور شد: ساخت دستگاه ' پروور ' دستی برای پرووینگ سا مانه های میترینگ، تغییر كاربری و بازطراحی پروور 10 اینچ و ساخت پكیج و پرتابل مسترپروور –میتر، اویل كولر توربین گازی، یاتاقان های قسمت گرم و سرد توربین گازی، لابیرسنت سیل ها، انواع مكانیك سیل ها از دیگر دستاوردهای كارشناسان داخلی منطقه شمال شرق است.
جبارزاده همینطور باور جوانان متخصص، پشتیبانی از كالای ایرانی و تلاش نیروهای متعهد را از دلایل این موفقیت عنوان نمود و اظهار داشت: برای رسیدن به خودكفایی باید بتوان با تدبیر در تولید و افزایش كیفیت، ضمن دستیابی به راهكارهای اقتصاد مقاومتی، محصولات بومی خویش را هم در اختیار سایر صنایع كشور قرار داد.
خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق سوخت رسانی به پنج استان سمنان، خراسان رضوی، جنوبی و شمالی، گلستان و بخشی از مازندران را برعهده دارد.
از 14 هزار كیلومتر خطوط انتقال نفت كشور، یك هزارو 100كیلومتر در منطقه شمالشرق قرار دارد كه شامل خط 22 اینچ ری به سمت سمنان و شاهرود، خط 20 اینچ شاهرود به سمت سبزوار، مشهد و نیشابور، انشعاب خط 8 اینچ مركز انتقال نفت امام تقی به سمت تربت حیدریه و خط 12 اینچ شاهرود به سمت علی آباد وگرگان استان گلستان است.
همچنین چهار مركز انتقال نفت سمنان، شاهرود، سبزوار و امام تقی و هفت منطقه تاسیسات نفتی سمنان، دامغان، شاهرود، نیشابور، تربت حیدریه و مشهد در مجموعه شركت خطوط لوله و مخابرات شمالشرق شاهرود است.
به گفته مسئولان، عدم رعایت حریم خطوط از جانب برخی مردم و دستگاه های اجرایی از مهم ترین مشكلات این شركت است.
7359/6167


1397/07/22
19:24:48
5.0 / 5
4922
تگهای خبر: شركت , كشور , كیفیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum