تاجر بعنوان آزمونه شهر هوشمند منطقه آزاد ماكو انتخاب گردید

تاجر بعنوان آزمونه شهر هوشمند منطقه آزاد ماكو انتخاب گردید

انجمن پارسیان: ارومیه- قائم مقام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماكو اظهار داشت: تاجر بعنوان آزمونه(پایلوت) شهر هوشمند این منطقه انتخاب گردید تا قابلیت های دنیای واقعی و مجازی به صورت توام در خدمت حل مشكلات شهری قرار بگیرد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، علیرضا نصیری شامگاه روز شنبه در نخستین جلسه كارگروه منطقه هوشمند، اضافه كرد: شیوه نامه فعالیت این كارگروه مشخص و شرح وظایف اعضا هم ابلاغ گردیده است.
وی با تاكید بر اینكه شهرهوشمند باید از اقتصاد، حمل و نقل، محیط و مردم هوشمند برخوردار باشد، بیان كرد: منطقه آزاد ماكو طی 10 سال آینده هوشمندسازی شده و با دستیابی به توسعه پایدار به حلقه اتصال آسیا و اروپا تبدیل می گردد.
وی با اشاره به اینكه هوشمندسازی بدون همراهی مدیران ارشد سازمان ها و ارگان ها در منطقه امكان پذیر نیست، افزود: در این كارگروه 11 كمیته همچون كمیته های ارتقای وضعیت اقتصادی، ارتقای سطح علمی، حفظ محیط زیست، مالی، واكنش اضطراری و غیره تشكیل و وظایف هر كمیته به اعضای آن ابلاغ گردید.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، منطقه آزاد ماكو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماكو، شوط، پلدشت و شهر مرزی تاجر بوده و در منتهی الیه شمال غرب كشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار كیلومترمربع و جمعیت آن بر مبنای نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسكن سال 1395، حدود 200 هزار نفر است.
منطقه آزاد ماكو بعنوان بزرگترین منطقه آزاد كشور دارای 140 كیلومتر مرز مشترك با كشور جمهوری آذربایجان و 130 كیلومتر مرز مشترك با كشور تركیه است.
3072/7132


1397/07/23
14:11:53
5.0 / 5
5055
تگهای خبر: توسعه , علم , كشور , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum