پای ایده پردازان كشور به دریا هم باز شد

پای ایده پردازان كشور به دریا هم باز شد

انجمن پارسیان: تهران- رویداد استارتاپی اپلیكیشن های دریایی، یكی از بخش های جدید در چهارمین جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت» است و طرح هایی در آن عرضه می شوند كه مشتاقانه چشم انتظار سرمایه گذار هستند.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، چهارمین جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت» در حال برگزار شده كه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اتخاذ نگاهی جدید در این جشنواره تصمیم گرفته است به منظور آشنایی جوانان با بحث سرمایه گذاری و سرمایه پذیری و در جهت تشویق و ترغیب فرهنگ استارتاپی، یك رویداد استارتاپی اپلیكیشن های دریایی هم برگزار گردد.
رویدادی بسیار جدید در حوزه دریا كه با یك فراخوان از فعالان این حوزه دعوت شد ایده و طرح های استارتاپی خویش را به دبیرخانه چهارمین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت ارائه نمایند.
«محسن نادری پیكام» دبیر اجرایی رویداد استارتاپی اپلیكیشن های دریایی چهارمین جشنواره دریا مسیر پیشرفت در این خصوص به خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: با فراخوان داده شده 23 طرح به دبیرخانه جشنواره ارسال شد كه بعد از داوری انجام شده 7 طرح پذیرفته شد.
نادری افزود: برای صاحبان ایده دو كارگاه شامل كارگاه آموزشی آشنایی با عرضه به سرمایه گذاران و همینطور كارگاه آشنایی با ادبیات سرمایه گذاری برگزار گردید.
دبیر اجرایی رویداد استارتاپی اپلیكیشن های دریایی چهارمین جشنواره دریا مسیر پیشرفت در ادامه با اشاره به این كه بعد از عرضه طرح ها، سرمایه گذاران در جلساتی معاملات به صورت B2B را با صاحبان ایده و طرح ها برگزار می كنند، اضافه كرد: تابحال چندین جلسه در این رویداد برگزار شده و برخی سرمایه گذاران از صاحبان طرح ها برای حضور و انجام مذاكره در شركت خود دعوت كرده اند.
وی در مورد خصوصیت تعدادی از طرح های استارتاپی پذیرفته شده از جانب داوران چهارمین جشنواره دریا مسیر پیشرفت هم اظهار نمود: تعدادی اپلیكیشن های دریایی شامل بازی های استراتژیك، عرضه ماهی بدون واسطه، تامین و نگهداشت نیروی انسانی دریانوردی، اپلیكیشن معرفی و خرید ماهی فیش پلاس (Fish+) و همینطور مدیریت شناورهای دریایی و بهبود عملكرد ذهنی دریانوردان كه بحث بسیار مهمی است همچون این طرح ها است.

** طرح سیستم جامع مدیریت شناورها- سی مستر
نادری در ادامه در تشریح طرح های استارتاپی عرضه شده در چهارمین جشنواره دریا مسیر پیشرفت با اشاره به طرح 'سیستم جامع مدیریت شناورها- سی مستر' تصریح كرد: این اپلیكیشن جهت مدیریت شناورها مورد استفاده قرار می گیرد.
وی اضافه كرد: سیستم یكپارچه مدیریت شناورهای دریایی دارای 5 ماژول اصلی سیستم نگهداری و تعمیرات، سیستم اموال و انبار، سیستم مدیریت درخواست های شناور و همینطور سیستم عملیات و سیستم مدیریت پرسنل است.

**اپلیكیشن تامین و نگهداشت نیروی انسانی
نادری اپلیكشین 'تامین و نگهداشت نیروی انسانی – شبكه اجتماعی دریایی' را یكی دیگر از طرح ها نام برد و اظهار داشت: این طرح یكی از بزرگترین چالش های پیش روی صنعت دریایی، تامین و نگهداشت نیروی انسانی و انتقال و اشتراك گذاری تجربیات افراد و تكنولوژی های این حوزه است.
دبیر اجرایی رویداد استارتاپی اپلیكیشن های دریایی چهارمین جشنواره دریا مسیر پیشرفت اظهار داشت: با استفاده از این App می توان كاریابی جهت فعالان این حوزه و علاقمندان فراهم نمود و تجریبات و تكنولوژی در این بخش را با دیگران به اشتراك گذاشت. از دیگر كاربردهای این App عرضه آموزش هایی كوتاه در قالب ویدئو، پادكست است.

**طرح عرضه ماهی بدون واسطه
نادری در ادامه با اشاره به طرح عرضه ماهی بدون واسطه به عنوان یكی دیگر از طرح های استارتاپی پذیرفته شده در چهارمین جشنواره دریا مسیر پیشرفت اظهار داشت: این اپلیكیشن به منظور عرضه ماهی از فروشندگان به خریداران ماهی شكل می گیرد.
وی اضافه كرد: بخش نخست مربوط به ماهی های خاص است كه به صورت تك نفره مبادرت به صید شده است و دوم ماهی هایی كه به صورت تناژ(صید آزاد، قفس ماهی و صید در استخر های خشكی) صید شده است كه بهترین وسیله برای كنترل بازار ماهی و نظارت بر فرآیند است.

** اپلیكیشن بهبود عملكرد ذهنی دریانوردان
اما نادری با بیان اینكه، امروزه حمل و نقل دریایی ایمن ترین و مناسب ترین راه جا به جایی كالا در تجارت جهانی است و ایمنی و موثر بودن عملیات كشتی بوسیله كارایی، هوشیاری و انجام صحیح و بدون اشتباه وظایف توسط خدمه، به خصوص آنان كه در پل فرماندهی كشتی كار می كنند، تعیین می شود، اضافه كرد: در واقع اپلیكیشن بهبود عملكرد ذهنی دریانوردان برای همین منظور طراحی و تولید شده است.
وی اظهاركرد: اپلیكیشن بهبود عملكرد ذهنی دریانوردان در واقع تلاش می كند با بهبود عملكرد ذهنی دریانوردان باعث كاهش صدمات مالی به شركت های كشتیرانی شود.

** اپلیكیشن معرفی و خرید ماهی فیش پلاس (Fish+)
دبیر اجرایی رویداد استارتاپی اپلیكیشن های دریایی چهارمین جشنواره دریا مسیر پیشرفت در ادامه اپلیكیشن معرفی و خرید ماهی فیش پلاس (Fish+) را یكی دیگر از نرم افزارهای عرضه شده به این جشنواره نام برد.
نادری اظهاركرد: در واقع این نرم افزار برای معرفی و خرید ماهی به این صورت كه افراد محلی بتوانند انواع ماهی، میگو و سایر صیدهای دریایی و غذاهای بر آن مبنا را در نرم افزار معرفی كنند و امكان فروش دستورهای غذایی هم موجود باشد.
وی اضافه كرد: سپس صیادان در بخش فروش نرم افزار عضو شوند و با عنایت به صید روزانه خود تصاویر و اطلاعات انواع ماهی و میگو صید شده خویش را در بخش فروش قرار دهند تا مشتریان بتوانند با انجام یك جستجو ساده در نرم افزار به محصول مورد نیاز خود دست پیدا كنند.

**نرم افزار جوی سپهر
نادری در ادامه با بیان اینكه، بررسی تغییرات جوی و اتمسفری نه تنها در علوم در رابطه با هواشناسی و اقلیم اهمیت دارد بلكه در خیلی از شاخه های علوم دریایی هم حائز اهمیت می باشد، اضافه كرد: تاثیر عوامل جوی بر دریاها و اقیانوس ها امری بدیهی و مشخص بوده و بررسی تغییرات دقیق این عوامل در علوم دریایی بسیار راهگشا است.
دبیر اجرایی رویداد استارتاپی اپلیكیشن های دریایی چهارمین جشنواره دریا مسیر پیشرفت اضافه كرد: با عنایت به اهمیت عوامل جوی، یك شركت ایرانی نرم افزار جوی را برای منطقه ایران طراحی و تولید كرده است.

** بازی استراتژیك ناوگان دریای سرخ
نادری در ادامه 'بازی استراتژیك ناوگان دریای سرخ' را هفتمین طرح نرم افزاری عرضه شده به رویداد استارتاپی اپلیكیشن های دریایی چهارمین جشنواره دریا مسیر پیشرفت نام برد و اظهار داشت: این نرم افزار در واقع یك بازی استراتژیك و جذاب است كه كاربر باید در دریاهای بیكران به مبارزه با نیرو های دشمن برود.
وی اظهار نمود: این بازی از جانب یك استودیو بازی سازی داخلی طراحی شده است و برای شبیه سازی نبردهای جنگی طراحی شده و همینطور می تواند به منظور آموزش نیروهای دریایی مورد استفاده قرار گیرد.
چهارمین جَشنواره ملی 'دریا مسیر پیشرفت'به همت ستاد توسعه دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از یكم تا چهارم آبانماه در باغ موزه دفاع مقدس در حال برگزاری است.
علمی**1836**9294**2017


1397/08/02
19:07:26
5.0 / 5
4802
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum