بررسی ها نشان داد؛

استقبال ۵۶ درصد از شركت های جهان از دوركاری كارمندان

استقبال ۵۶ درصد از شركت های جهان از دوركاری كارمندان

انجمن پارسیان: در حالیكه تا چند سال قبل مدیران شركت ها اصرار داشتند كارمندانشان هر روز اول وقت پشت میزشان باشند، مدتی است كه این روند در حال تغییر است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از زددی نت، بررسی های جدید موسسه هابز نشان داده است دوركاری بعنوان یك رویه شغلی در خیلی از كشورهای جهان در حال پذیرفته شدن است و تحقیقی كه در این زمینه در سال ۲۰۱۸ صورت گرفته حاكیست ۵۶ درصد از شركت ها در نقاط مختلف جهان از دوركاری استقبال می كنند.
بر همین اساس ۵۲ درصد از كاركنان شركت های تجاری در جهان حداقل یك روز در هفته را دور كاری كرده و بدون حضور در محل كار و از منزل وظایف خویش را انجام می دهند. بررسی مذكور با همكاری ۳۰۲۸ كارمند در شش قاره جهان و از ۲۳ كشور مختلف انجام شده است.
افزایش بهره وری و تمركز مهم ترین عامل استقبال كارمندان شركت ها از دوركاری بوده است.
البته در هر قاره دلایل اصلی استقبال از دوركاری با دیگر قاره ها متفاوت بوده است. بعنوان مثال در امریكای شمالی مردم به دوركاری علاقه دارند چون از این طریق دیگر نیازی به رفت و آمد و گرفتاری در شلوغی خیابان ها ندارند.
اما در قاره آفریقا مردم از دوركاری استقبال می كنند، چونكه سبب می گردد در مصرف پول صرفه جویی كنند.
بر اساس پژوهش مورد اشاره در قاره آمریكای جنوبی امكان استخدام افراد كاملا دوركار وجود دارد. اما در قاره آسیا بعید است كه شركتی فردی را به صورت دوركار برای كل هفته استخدام كند.
در مجموع تنها ۱۶ درصد از شركت ها در كل جهان به كاركنان خود امكان می دهند به صورت كاملا دوركار فعالیت كنند. همینطور احتمال اینكه مردان بتوانند شغلی را در قالب دوركاری انجام دهند ۸ درصد بیشتر از زنان است.

1397/08/09
20:33:58
3.3 / 5
5212
تگهای خبر: شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
دورکاری خیلی خوبه موافقم
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum