صندوق پژوهش و فناوری كردستان 40 میلیارد ریال كمك دریافت می كند

صندوق پژوهش و فناوری كردستان 40 میلیارد ریال كمك دریافت می كند

انجمن پارسیان: سنندج - معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پشتیبانی از واحدهای فناور و شركت های دانش بنیان را از اولویت های دولت دانست و اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری پارك علم و فناوری كردستان 40 میلیارد ریال كمك دولتی دریافت می كند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، سورنا ستاری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از پارك علم و فناوری كردستان گفت: صندوق پژوهش و فناوری استان كردستان حالا 15 میلیارد ریال منابع دارد پس كمك به این صندوق در دستور كار قرار گرفته و 40 میلیارد ریال دیگر از منابع دولتی به آن كمك خواهد شد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه دولت وظایفی نسبت به این استان دارد كه باید انجام دهد، اضافه كرد: از واحدهای فناور استان و كارآفرینی این حوزه به صورت جدی حمایت می نماییم.
وی افزود: حضور واحدهای فناوری پتانسیلی ویژه در كردستان است كه شكوفا شدن آنها در دستور كار دولت و پارك علم و فناوری این استان است.
ستاری همین طور بر حضور بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه اصرار كرد و تصریح كرد: حمایت های دولت در اصل مُسكنی بر مشكلات است و با عنایت به این مهم نباید بدون حضور بخش خصوصی انتظار توسعه شركت های دانش بنیان داشت.
رئیس پارك علم و فناوری كردستان باز در سخنانی اظهار داشت: الان در این پارك 92 واحد فناور وجود دارد كه 813 نفر در آنها مشغول بكار هستند و دولت به این واحدها 31 میلیارد ریال كمك كرده است.
خالد سعیدی با اشاره به اینكه این واحدها سال جاری توانسته اند 48 میلیارد ریال در آمد زایی داشته باشند، اشاره كرد: به صورت میانگین گردش مالی هر واحد فناور استان 25 میلیارد ریال است همین طور توانسته اند 240 هزار دلار صادرات داشته باشند.
وی گفت: این واحدها توانسته اند 21 مورد اختراع و چهار مورد علائم تجاری را ثبت كرده و 31 محصول را نمونه سازی كنند كه از این تعداد 30 مورد تجاری شده است.
سعیدی به فعالیت 17 شركت رشد یافته در استان اشاره نمود و تصریح كرد: این شركت ها توانسته اند از سال 92 تابحال 113 میلیارد ریال درآمد داشته باشند و امسال باز میزان درآمد آنها به 54 میلیارد ریال رسیده است.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همین طور از مركز شتاب دهندگی و نوآوری پارك علم و فناوری كه 92 واحد نوآور استان در آن فعالیت می نمایند باز بازدید كرد.
سورنا ستاری روز سه شنبه برای بازدید از چند طرح و افتتاح پروژه دانش بنیان به كردستان سفر كرد.
وی در این سفر یك روزه، با نماینده ولی فقیه در كردستان دیدار و سپس از پارك نوآوری بازدید كرد و در مراسم افتتاح مركز نوآوری دانشگاه كردستان شركت كرد.
ستاری در ادامه ساختمان بنیاد ملی نخبگان كردستان را افتتاح و از شركت های دانش بنیان تولیدی كیمیا بومی سازان، كنترل گستر كهربا، روماك گستر غرب و شركت گیاهان دارویی شفا بازدید می كند.
شركت در شورای اداری استان كردستان آخرین برنامه معاون علمی رئیس جمهور در سفر به كردستان است.
پارك علم و فناوری كردستان در سال 92 و پیرو مصوبات دولت دهم به وجود آمد و ساختمان جدید مركز رشد این مجموعه در زمینی به مساحت 1620 متر و زیر بنای تقریبی 6800 متر شهریور سال 96 به بهره برداری رسید.
این ساختمان دارای 6 طبقه، شامل 15 آزمایشگاه و كارگاه در طبقه زیرزمین، یك سالن چند منظوره برای برگزاری استارت آپ، فرایندهای شتاب دهی و فضای انجام كارهای گروهی (Co-working Place) است.
3034/9102


1397/08/22
17:59:31
5.0 / 5
4389
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum