رییس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال:

جشنواره رضوی باید به مراكز دین پژوهی پیوند بخورد

جشنواره رضوی باید به مراكز دین پژوهی پیوند بخورد

انجمن پارسیان: قزوین - رییس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اظهار داشت: جشنواره سراسری تولید محتوای دیجیتال رضوی برای غنی سازی آثار محتوایی در دوره های بعدی باید به مراكز دین پژوهی پیوند بخورد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، محمدرضا بهمنی روز چهارشنبه در اختتامیه ششمین جشنواره سراسری تولیدات محتوای رضوی در فضای مجازی كه در قزوین برگزار شد، اضافه كرد: این رویداد می تواند در سال های آینده از ظرفیت های بخش دین پژوهی برای ارتقای جشنواره بهره مند شود و لازم است این كار نه در یك بازه زمانی مشخص بلكه در دوره ای مستمر صورت گیرد.
وی افزود: در گونه شناسی فضای رویدادها و سازمان های فرهنگی كشور بخشی از سازمان ها به تناسب حوزه های تخصصی خود، كاركرد محور هستند كه فرهنگ و ارشاد اسلامی را هم می توان در همین رده جای داد.
بهمنی با اشاره به اینكه سوژه محوری را می توان گونه دوم سازمانی تعریف كرد، تصریح كرد: این بخش به مساله فرهنگی می پردازد و بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و مجموعه رویدادهایی كه در ذیل جشنواره رضوی قرار دارند از این جنس هستند.
به گفته وی، مهم ترین فصل مشترك موارد یاد شده، كمك به تقویت محتوایی رویدادهای فرهنگی كشور است و وقتی سوژه دینی آغشته به فرهنگ در دستور كار سازمانی قرار می گیرد نظام فرهنگی كشور باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد.
این مسئول افزود: در امتداد ارتقای محتوایی تولیدات فرهنگی و هنری انتظار می رود حركتی صعودی در فعالیت های محتوایی جشنواره های بعدی شكل گیرد.
بهمنی همین طور اظهار داشت: این جشنواره طی دوره های بعدی در پرداخت موضوعی و هدف گذاری خود جهت غنی سازی شناخت شخصیت امام رضا (ع) می تواند قول و فعل آن حضرت را در تربیت فردی و اجتماعی در دستور كار خود قرار دهد.
این مسئول با تاكید بر تقویت دبیرخانه رویدادهای فرهنگی و هنری كشور، گفت: بحث فرهنگی هنری امروز در فضای دیجیتال، جنگ نرم است و هر امری كه در آن دفاع از ارزش های فرهنگی وجود داشته باشد برای آن كه به وقایع عرصه دیجیتال گره بخورد نیاز به فعالیت های دبیرخانه ای دارد.
رییس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال درانتها اشاره كرد: جشنواره ها معمولا به فراخوان ها اكتفا می كنند اما باید فراتر از آن سفارش آثاری كه می تواند ظرفیت های خاصی به جشنواره ها اضافه كند هم مورد توجه باشد تا تولیدات غنی تر و كیفی تر شده و حتی به عرضه در بازار باز بیانجامد.
3013*8054


1397/09/07
18:13:25
5.0 / 5
5235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum