تفاهم نامه توسعه فناوری آموزش پزشكی در بیرجند به امضا رسید

تفاهم نامه توسعه فناوری آموزش پزشكی در بیرجند به امضا رسید

به گزارش انجمن پارسیان تفاهم نامه سه جانبه بین دانشگاه علوم پزشكی بیرجند، اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات و پارك علم و فناوری خراسان جنوبی با مبحث توسعه فناوری آموزش پزشكی در خصوص ظرفیت های علمی و زیرساختی استان به امضا رسید.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا این تفاهم نامه به منظور ارتقای سطح آموزش پزشكی، مهارت های بالینی و ترویج آموزش در حوزه سلامت در جامعه با رویكرد فناورانه روز شنبه با حضور مدیران دستگاه های مورد اشاره به امضا رسید.
همچنین نوآوری و كارآفرینی در حوزه تكنولوژی آموزش پزشكی و یادگیری الكترونیكی با هدف بهره گیری از پتانسیل بخش خصوصی و جذب فرصت های شغلی موجود در بازارهای كار بین المللی از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.
بهره گیری از پتانسیل شركت های دانش بنیان فعال و علاقه مندان در حوزه تكنولوژی آموزش و یادگیری الكترونیكی در حوزه آموزش پزشكی، ارتقای سطح سلامت جامعه با محوریت آموزش، برگزاری رویدادها، همایش ها و كارگاه های موردنیاز همچون مفاد این تفاهم نامه است.
ایجاد مركز تولید محتوای دیجیتال در حوزه آموزش سلامت با هدف صادرات محتوا به كشورهای همسایه و استفاده از ظرفیت های علمی و زیرساختی مشترك در مورد ارتقای سطح آموزش های از طریق دور با استفاده از تجهیزات روزآمد از دیگر مفاد تفاهم نامه است.
دانشگاه علوم پزشكی بیرجند در این تفاهم نامه نسبت به تهیه و تایید محتوای آكادمیك و علمی حوزه آموزش سلامت، اختصاص فضای فیزیكی در دانشگاه برای فعالیت شركت های دانش بنیان و معرفی و ارائه محصولات تولیدی حاصل از این تفاهم نامه در سطح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و سایر دانشگاه های علوم پزشكی كشور متعهد شد.
شناسایی افراد بومی حقیقی و حقوقی فعال و دارای تجربه كافی در فنی سازی تولید محتوای دیجیتال، بسترسازی مناسب برای تولید هسته های فناور و شركت های دانش بنیان در حوزه سلامت، آموزش و هدایت دانشجویان فعال دانشگاه بعنوان سفیر پاك و پشتیبانی از صاحبان ایده در جهت كاربردی كردن و تجاری سازی ایده ها همچون تعهدات پارك علم و فناوری است.
امكان سنجی ارائه سرویس های ارزش افزوده مبتنی بر تلفن همراه و همكاری در تامین زیرساخت های ارتباطی، برنامه ریزی و امكان سنجی برای تولید و توسعه شبكه خدمات سلامت استانی مبتنی بر بستر MVNO (اپراتور مجازی تلفن همراه) و انجام هماهنگی بین دستگاهی به منظور پیاده سازی بهینه مبحث تفاهم نامه با هدف تثبیت و افزایش اشتغال همچون تعهدات اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
7557*3028


1397/09/24
18:50:15
5.0 / 5
4497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum