یك كشف جدید رشد سرطان پوست را متوقف می كند

یك كشف جدید رشد سرطان پوست را متوقف می كند

انجمن پارسیان: محققان كشف كرده اند نوعی سلول های ایمنی، سلول های ملانوما در سرطان پوست را در وضعیت خواب قرار می دهند و از رشد آنها جلوگیری می كنند. این پیشرفت مهمی در درمان سرطان پوست است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از دیلی میل، دانشمندان به كشف مهمی دست یافته اند كه پیشرفت عظیمی در درمان سرطان پوست بشمار می رود.
تحقیقات جدید نشان داده نوعی سلول های ایمنی خاص می توانند تومورهای ملانوما را در وضعیت خواب قرار دهند و از رشد و گسترش آنها جلوگیری نمایند.
«سلول های تی» كه در بافت قرار دارند، در گذشته برای مقابله با سرطان به كار می رفتند اما محققان از شیوه عملكرد آنها تاكنون اطلاعی نداشتند. محققان در پژوهش جدید متوجه شدند سلول های تی را می توان برای توقف رشد سرطان پوست باز به كار برد.
این تحقیقات توسط پژوهشگران «انسیستو پیتر دوهتی »ملبرون و «انسیستو كودكان تلتون» انجام شده است. پژوهش مذكور در ژورنال نیچر انتشار یافته است.
سیمون پارك محقق ارشد این پژوهش می گوید: سلول های تی سرطان را كنترل می كنند. ما متوجه شدیم این سلول ها می توانند وضعیت خواب را در تومور احداث كنند. بدین سان سلول های سرطانی را بدون كشتن آنها متوقف می كنند.
به هرحال این سلول ها به خصوص برای كنترل ملانوما در طولانی مدت مناسب هستند.
به قول پارك، دانشمندان ملانوما و سلول های تی را با نشانگرهای فلورسنت كنترل كردند. پارك در این باره می افزاید: ما توانستیم نحوه واكنش سلول های تی با ملانوما را رصد نماییم. در آزمایش های انجام شده، سلول های تی از موش هایی كه حامل سلول های ملانوما (در وضعیت خواب بودند) حذف شد. به محض انجام این روند، رشد سلول های سرطانی به سرعت شروع شد. ما توانستیم سلول های ملانوما را شناسایی نماییم. حال آنكه با چشم غیر مسلح نمی توان آنها را رصد كرد.
این مكانیسم قبلا تشریح نشده بود.

1397/10/12
14:11:58
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: تحقیقات , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum