در سال 97

شركت دانش آموزان هرمزگانی در المپیاد علمی 21درصد افزایش یافت

شركت دانش آموزان هرمزگانی در المپیاد علمی 21درصد افزایش یافت

انجمن پارسیان: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: امسال در مجموع یكهزار و 432 نفر از دانش آموزان این استان در المپیادهای مختلف علمی شركت كردند كه نسبت به پارسال 21 درصد افزایش داشته است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، محمد قویدل روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: این دانش آموزان شامل 736 دختر و 696 پسر است.
وی بیان داشت: این المپیادها در رشته های فیزیك، كامپیوتر، نجوم و اختر فیزیك، جغرافیا، ریاضی، زیست شناسی، سلول های بنیادی، شیمی و ادبی برگزار شده است كه بیشتر شركت كنندگان آن از ناحیه یك و دو بندرعباس و شهرستان های میناب و بندرلنگه است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: از مجموع 22 منطقه آموزشی در این استان، 18 منطقه در المپیادهای علمی یاد شده شركت داشتند.
قویدل، این جهش و موفقیت را نشانگر توسعه علمی و خودباوری دانش آموزان، حمایت والدین، اهتمام معلمان و مدیران مدارس و رویكردهای برنامه محور آموزش و پرورش استان با هدف ارتقای شاخص های آموزشی دانست.
وی اضافه كرد: برنامه ریزی پی درپی آموزش وپرورش وتوجه ویژه به توسعه علمی در مدارس، زمینه كشف استعدادها و بروز خلاقیت های دانش آموزی را به دنبال داشته است و نام هرمزگان در میان استان های برتر كشور مطرح است.
7195/6048


1397/10/20
12:59:57
5.0 / 5
4394
تگهای خبر: آموزش , توسعه , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum