ستاد نانو از برگزاركنندگان المپیاد نانوی دانش آموزی حمایت می كند

ستاد نانو از برگزاركنندگان المپیاد نانوی دانش آموزی حمایت می كند

به گزارش انجمن پارسیان ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در جهت ترویج و آموزش گسترده علوم و فناوری نانو در سطح دانش آموزی از برگزاركنندگان دوره ها و كارگاه های آموزشی آمادگی المپیاد نانو حمایت می كند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این آموزش ها قبل از برگزاری المپیاد و برای آماده سازی داوطلبان توسط نهادهای ترویجی و مراكز آموزشی فعال در سطح كشور طی 10 سال قبل با راهبری باشگاه دانش آموزی فناوری نانو انجام شده است.
المپیاد دانش آموزی نانو همچون دوره گذشته در سه مرحله شامل مرحله اول اردیبهشت 1398 به صورت همزمان در سراسر كشور و در چارچوب یك آزمون كتبی با سوالات تستی، مرحله دوم تیر ماه 1398 در چارچوب یك آزمون كتبی تستی- تشریحی و مرحله سوم دهه اول شهریور ماه 1398 و به صورت یك اردوی علمی، آموزشی و رقابتی برگزار می گردد.
كارگاه های آمادگی المپیاد دانش آموزی نانو، هر ساله با هدف آشنایی و آماده سازی داوطلبان جهت شركت در آزمون مرحله اول، به صورت مجانی و در سراسر كشور برگزار می گردد و مورد حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است.

* حمایت ستاد نانو از كارگاه های آمادگی المپیاد
همچنین كارگاه های آمادگی المپیاد دانش آموزی نانو در صورت برگزاری در محل آزمایشگاه های توانا علاوه بر دریافت حمایت ویژه این كارگاه ها مشمول پشتیبانی از برگزاری كارگاه های ترویجی در شبكه آزمایشگاه های توانا هم می شوند.
آیین نامه پشتیبانی از برگزاری كارگاه های آمادگی المپیاد و آیین نامه پشتیبانی از برگزاری كارگاه های ترویجی در شبكه آزمایشگاه های توانا از سایت باشگاه نانو قابل دریافت است.

* بازدیدها، سمینارها و نشست‏های ترویجی دانش آموزی نانو
سمینار آشنایی با فناوری نانو و تازه های آن در پژوهش سرای دانش آموزی مفیدی بافق با شركت 250 نفر از دانش آموزان و همینطور در پژوهش سرای ناحیه 2 بندرعباس با حضور 260 نفر از دانش آموزان برگزار گردید.

* بازدیدهای آزمایشگاه نانوی برازجان آغاز شد
مرتضی پورعسگر كارشناس آزمایشگاه نانوی برازجان اظهار داشت: با هماهنگی صورت گرفته با معاونان آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش شهرستان برازجان، مقرر شد كه ۱۰ هزار دانش آموز این شهرستان، امسال از آزمایشگاه نانو بازدید كنند.

* نشست اولیای برگزیدگان المپیاد نانو و مسئولان پژوهش سرای برازجان
كارشناس پژوهش سرای برازجان اظهار داشت: این شهر در مرحله اول از نهمین المپیاد نانو 40 نفر قبولی داشت كه بالاترین آمار قبولی در میان پژوهش سراهای كشور بوده است، جلسه با اولیای این دانش آموزان پیرامون معرفی فعالیت های پژوهشی در آزمایشگاه توانا و دعوت از فرزندان آنها برای حضور در طرح های پژوهش محور برگزار گردید.
المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو رویدادی است كه ابتكار برگزاری آن با این عنوان متعلق به ایران است و این رویداد تركیب مناسبی از رقابت همزمان در حیطه نظریه و عملی بوده كه همه مباحث اصلی مطرح در علوم و فناوری نانو را دربرمی­ گیرد.
از اهداف برگزاری المپیاد نانو می توان به مواردی نظیر شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزی، پایدارسازی جریان تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه فناوری نانو و پیشتازی جمهوری اسلامی ایران در آموزش فناوری نانو اشاره نمود. تابحال 9 دوره المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو برگزار شده است و دهمین دوره آن در سال 1398 برگزار می شود.
المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو به تایید بنیاد ملی نخبگان رسیده است و برگزیدگان این المپیاد كه امتیازات لازم را برای كسب مدال طلا، نقره و برنز دریافت نمایند، علاوه بر دریافت جوایز نقدی، ستاد نانو هم به آنها جوایزی را اهدا خواهد كرد، راه یافتگان به مرحله­ سوم المپیاد بعد از آخر دوران تحصیلات دبیرستان و راهیابی به دانشگاه می توانند به عضویت «كانون برگزیدگان باشگاه نانو» درآیند.
علمی 9014**1834


1397/11/05
19:25:21
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: آموزش , تخصص , توسعه , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum