مرجعی از اطلاعات ژنتیكی در اختیار محققان قرار می گیرد

مرجعی از اطلاعات ژنتیكی در اختیار محققان قرار می گیرد

به گزارش انجمن پارسیان یك تیم استارت آپی ایرانی در صدد است كه منبعی از اطلاعات ژنتیكی افراد جامعه را در اختیار محققان قرار دهد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید عارف سلیمانیان مدیر یك استارت اپ با اشاره به اینكه تلاش ما تحقق دو هدف كوتاه مدت و بلند مدت است بیان كرد: این استارت اپ با عرضه خدمات به مشتریان خود به آنها كمك می نماید تا خود نهفته شأن را بشناسند و سنگ بنای ژنتیكی خویش را لمس كنند. در نهایت هم با عنایت به سفارش های متناسب برای تغذیه و تندرستی برنامه ریزی كنند.
وی افزود: در این استارت اپ به ازای جمع آوری هر نمونه حجم هنگفتی از اطلاعات ژنتیكی ذخیره می شود. تحلیل مولفه هایی كه در گزارش ها برای مشتری بررسی می شود، نیازمند در دست داشتن تنها قطره ای از این دریای اطلاعات است.
وی اضافه كرد: حقیقت این است كه یك چنین اطلاعات ژنتیكی ای در داخل كشور و مختص ژنتیك جامعه ما وجود ندارد.
به گفته سلیمانیان، جمع آوری چنین دیتابیسی در آینده نه چندان دور سبب ایجاد منبعی از اطلاعات ژنتیكی افراد جامعه می شود كه اصلی ترین مرجع اطلاعات ژنتیك برای انجام هر گونه كار پژوهشی و علمی در این زمینه خواهد بود. این اطلاعات برای جامعه پزشكی مفید می باشد و از طرفی برای انجام فعالیت های علمی و پژوهشی دیگر هم مثمر ثمرمی شود.
وی افزود: این استارت اپ تا كنون توانسته ۳ هزار كیت جمع آوری نمونه را آماده سازی كند.

1397/12/17
00:33:01
5.0 / 5
4429
تگهای خبر: خدمات , علم , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum