درخواست وزارت كشور از ناجا برای برخورد بدون بخشایش با رانندگان متخلف

درخواست وزارت كشور از ناجا برای برخورد بدون بخشایش با رانندگان متخلف

به گزارش انجمن پارسیان سخنگوی وزارت كشور با تاكید بر اینكه برخورد با رانندگان متخلف وظیفه ذاتی پلیس راهور ناجا است، اظهار داشت: وزارت كشور از ناجا درخواست دارد كه با رانندگان متخلف بخصوص رانندگانی كه از مواد روانگردان و یا مشروبات الكلی بهره برده اند، بدون بخشایش برخورد قانونی و جدی كند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا سید سلمان سامانی با اشاره به برگزاری اولین نشست مشترك شورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور و كمیته ایمنی راههای كشور با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان دستگاه های عضو در روز شنبه (۲۵ اسفند ماه) اظهاركرد: این جلسه با هدف برنامه ریزی و نظارت و اجرای صحیح اقدامات موثر به منظور كاهش تصادفات رانندگی و افزایش هماهنگی در روزهای نوروز ۹۸ تشكیل شد كه تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه در ۲۰ بند جهت اجرا به استانداران ابلاغ گردید.

وی اضافه كرد: استانداران مكلف هستند جلسات ستاد راهبری كاهش تصادفات رانندگی را با حضور اعضای شورای هماهنگی ترافیك و كمیته ایمنی استان با دعوت از دادستان های استان ها به صورت مستمر تشكیل دهند.

سخنگوی وزارت كشور خاطرنشان كرد: طبق آمار دریافت شده از پلیس راهور ناجا میزان جان باختگان حوادث رانندگی در ۱۰ ماهه سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۰.۷ درصد افزایش داشته است. بنابراین این مهم در روزهای نوروز به دلیل افزایش سفرها باید از جانب مردم مورد توجه قرار بگیرد و نسبت به رعایت قوانین رانندگی حساسیت ویژه ای به خرج دهند.

وی افزود: از پلیس راهور ناجا طبق بخشنامه اخیر وزیر كشور خواسته شده است كه رانندگان پرتخلف را شناسایی كند و با هماهنگی با دادستان های استان ها نسبت به پیشگیری از تردد آنها در این ایام اقدام نمایند.

سامانی با اشاره به اینكه حالا تعداد ۴۲۳۷ دوربین نظارتی و ۳۶۳۵ دوربین ثبت تخلف رانندگی در كشور وجود دارد كه پلیس را در انجام وظیفه محوله یاری می كند، خاطرنشان كرد: دستگاه های مسئول به خصوص پلیس راهور ناجا نسبت به فعال نگه داشتن تمام دوربین های نظارتی و ثبت تخلف در روزهای نوروز اقدام نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، وی با اشاره به اینكه استانداران، فرمانداران و شهرداران در اجرای طرح نوروزی ۹۸ برای عرضه خدمات به مردم و مسافران در محل ماموریت خود مشغول خدمت خواهند بود، اظهاركرد: استانداران بعد از آخر طرح نوروزی واحدهای نمونه و كم كار در سطح استان را برای تشویق و تنبیه تعیین و نتیجه را به وزارت كشور منعكس كنند.
1397/12/28
21:57:05
5.0 / 5
4366
تگهای خبر: خدمات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum