تصویب یك فوریت اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه فرآیند تملك باغات

تصویب یك فوریت اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه فرآیند تملك باغات

به گزارش انجمن پارسیان اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز و در یكصد و سی و چهارمین جلسه علنی شورا با یك فوریت اجبار شهرداری تهران به عرضه لایحه فرآیند تملك باغات، املاك و ابنیه دارای ارزش و شیوه های تأمین منابع مالی مورد نیاز موافقت كردند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، مرتضی الویری رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در مخالفت با یك فوریت این طرح اظهار داشت: فرض كنید كه فوریت این طرح تصویب شود چه اتفاقی می افتد؟ هم اكنون ما بودجه سال آینده شهرداری تهران را به تصویب رساندیم و ردیف هایی برای تملك باغات هم در این بودجه در نظر گرفته ایم، ازاین رو اگر بخواهیم یك فوریت این طرح را به تصویب برسانیم اتفاق خاصی نمی افتد.
وی ادامه داد: در حقیقت این طرح چه امروز به تصویب برسد و چه سه ماه آینده، تفاوتی نمی كند و هر آنچه كه تصمیم گیری می شود برای سال آینده قابل اجراست. اگر امروز فوریت این طرح را تصویب نكنیم به كمیته تخصصی فرصت داده ایم تا این مورد را به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار دهد و پیشنهادات كاربردی تری عرضه كند.
احمد مسجدجامعی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران هم در مورد این طرح اظهار داشت: بدون شك املاك و ابنیه واجد ارزش بخش متفاوتی از مبحث باغات است. من با بخش تملك باغات موافق هستم اما باید این دو مبحث از یكدیگر جدا شوند چون كه مقوله و نحوه رسیدگی به این دو كاملاً متفاوت می باشد.
وی ادامه داد: ما مسئولیت صیانت از باغات را داریم، یعنی باید در این عرصه مشاركت نماییم اما باید به این نكته توجه داشته باشیم كه حفظ باغات تنها از راه تملك قابل تحقق نیست. برای مثال نظام آبیاری مشكل اصلی باغات است كه باید در مورد آن راهكار مناسبی را عرضه نماییم.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا ناهید خداكرمی هم در سخنانی اظهار داشت: باید شهرداری تهران نظام مالی جدیدی را برای تملك باغات طراحی نمایند و بدون شك هر درختی كه از بین می رود تبعات آن برای كل كشور باقی می ماند. بنابراین حتی از مجلس می خواهم طرحی را عرضه كند كه باغات سراسر كشور حفظ شوند.
نهایتاً اعضای شورای اسلامی شهر تهران بعد از بحث و بررسی در مورد این طرح با ۹ رأی موافق و ۶ رأی مخالف یك فوریت این طرح را به تصویب رساندند.1398/01/18
13:21:16
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: تخصص , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum