جزئیات نحوه انتخاب سربازان برگزیده در جشنواره جوان سرباز

جزئیات نحوه انتخاب سربازان برگزیده در جشنواره جوان سرباز

انجمن پارسیان: جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا جزئیات برگزاری جشنواره جوان سرباز و شرایط انتخاب سربازان برگزیده را تشریح نمود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سردار محسن فتحی زاده، در تشریح این جشنواره اظهار داشت: سوژه تكریم ارزش گذاری و منزلت خدمت سربازی و سربازان در دستور كار همه عزیزان در نیروهای مسلح قرار دارد چونكه كار مهم و تاثیرگذاری است و سربازان ما كار بسیار پر ارزشی را انجام می دهند كه دو سال از جوانی خودرا برای خدمت به میهن اسلامی صرف می كنند بدین سبب باید بتوانیم قدردان این افراد باشیم.
وی افزود: به جهت اینكه بتوانیم منزلت كار سربازی را ارتقاء دهیم و به صورتی به خدمت سربازی هویت ببخشیم، از سال ۸۸ پیشنهادی برای برگزاری یك جشنواره در این راستا نمایش شد و از همان زمان این جشنواره اجرا شد. مناسبت این جشنواره باز بسیار زیباست و همزمان با روز میلاد حضرت علی اكبر (ع) است.
سردار فتحی زاده با اشاره به اینكه روز گذشته یازدهمین مرحله از این جشنواره برگزار شد، اضافه كرد: این جشنواره به صورت سراسری برگزار می گردد و روز گذشته در واقع اختتامیه این جشنواره بود كه نیروی انتظامی به نیابت از ستاد كل نیروهای مسلح میزبان تمام دستگاه ها بود و این جشنواره را برگزار كرد، اما برگزاری این جشنواره ماه ها قبل برنامه ریزی می شود. سازمان های متفاوت نیروهای مسلح از لایه های پایین خود جشنواره ها را برگزار می كنند و سپس انتخاب سربازان برگزیده خود آنها را در سطح كشوری و جشنواره پایانی معرفی می كنند كه در سطح كشوری از طرف ستاد كل نیروی های مسلح و سازمان مجری اختتامیه كه امسال نیروی انتظامی بود، كارگروهی تشكیل می شود و نخبگان و برگزیدگان طی آن انتخاب می شوند.
سردار فتحی زاده افزود: برای انتخاب برگزیدگان ۱۰ محور را ملاك قرار دادیم، كه این محورها همچون دفاع و امنیت، ایثارگری و فداكاری، وظیفه شناسی، اقدام برجسته فرهنگی و هنری، خلاقیت و نوآوری، ورزش و تربیت بدنی، نظم و انضباط، مسئولیت پذیری، دینداری، سازندگی و تفكر بسیجی است.
وی با اشاره به اینكه برخی از این محورها رقابت پذیر، بعضی محصول محور و بعضی رفتار محورند، اظهار داشت: برای مثال برای انتخاب برگزیدگان در بخش ورزش و تربیت بدنی بعضی از منتخبین از سربازانی هستند كه در مسابقات جهانی یا داخلی كسب رتبه كردند، در بخش های دیگر باز برخی برگزیدگگان از سربازانی هستند كه محصول یا كالایی را تولید كرده و خلاقیت و ابتكاری در این زمینه داشتند، بعضی از برگزیدگان باز امكان دارد حافظ كل قرآن باشند.
وی با تاكید اضافه كرد: برگزیدگان دیگری از خانواده شهدا و ایثارگران هستند كه از آنها باز تجلیل می شود.
جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا با اشاره به اینكه هر ساله از لایه های پایین تر سربازان برگزیده به لایه های بالا تر معرفی می گردند اظهار داشت: در تمام لایه ها سربازان خودرا برای برگزیده شدن عرضه می كنند یا فرماندهانی كه آنها را می شناسند بهترین های مجموعه را برای داوری به لایه های بالاتر معرفی می كنند. تجلیل از سربازان در مرحله اختتامیه سهمیه مشخصی دارد، بدین سبب با عنایت به این محدودیت تنها قسمتی از برگزیدگان در مرحله اختتامیه حضور پیدا می كنند بطوریكه برای هر سازمانی سهمیه تعیین می شود. امسال باز در مرحله اختتامیه حدود ۹۰ نفر مورد تقدیر قرار گرفتند.
سردار فتحی زاده كه در برنامه ای تلویزیونی صحبت می كرد با اشاره به اینكه امروزه تعداد سربازان تحصیلكرده بسیار زیادند اظهار داشت: امروز خیلی از سربازان مقالات پژوهشی و... نمایش می دهند یا در حوزه فنی و نوآوری محصولاتی را طراحی می كنند، این محصولات بررسی شده و به لایه های بالاتر اعلام می شود كه بسته به نوع آن ارزش گذاری شده و مورد استفاده قرار می گیرد. مراكز پژوهشی نیروهای مسلح باز ارتباط مستقیمی با مراكز پژوهشی كشور دارد و اگر اطلاعاتی را بدست آوریم با یكدیگر تبادل می نماییم.
جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا درانتها اظهار داشت: خدمت سربازی بسیار ثمین است كه جوانی دو سال را صرف خدمت می كند و بار اصلی نیروهای مسلح باز بر دوش سربازان است بدین سبب باید برای سربازان ارزش قائل شویم، این نگاه از پس از انقلاب شروع شد اما از سال های اخیر به منظور تاكیداتی كه مقام معظم كل قوا در زمینه ایجاد تحول در این حوزه و ارزشگذاری ملموس تر در این زمینه داشتند، گام های جدی تری برداشته شد. تغییر نگاه به سرباز یكی از مسائلی است كه باید به آن بپردازیم. به كارگیری سربازان در زمینه تخصص آنها، خوشایند سازی محیط سربازی، تربیت دینی و اخلاقی و ارتقا مهارت های سربازان در همین راستا دستور كار نیروهای مسلح است و جشنواره جوان سرباز باز به منظور منزلت دادن به سربازان برگزار می گردد.1398/01/29
14:08:56
5.0 / 5
5078
تگهای خبر: تخصص , جشنواره , كشور , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum