وزیر كار اعلام كرد

نحوه برقراری بیمه بیكاری برای كارگران خسارت دیده از سیل گلستان

نحوه برقراری بیمه بیكاری برای كارگران خسارت دیده از سیل گلستان

به گزارش انجمن پارسیان وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از برقراری بیمه بیكاری برای كارگران واحدهای تولیدی صدمه دیده در سیل استان گلستان اطلاع داد و اظهار داشت: آن دسته از افراد كه حق بیمه می پرداختند بیمه بیكاری برایشان برقرار می شود. آنها كه قرار داد دائم نداشتند هم شناسایی و برآورد ماه های كه باید از بیمه بیكاری استفاده كنند با كمك واحدهای تولیدی صورت خواهد گرفت.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه سفر یك روزه خود به مناطق سیل زده استان گلستان ضمن بازدید از چند واحد صدمه دیده و گفت و گو با مدیران و كارگران آن شركت ها اظهار نمود: از روزهای اولیه وقوع سیل و بروز خسارات، همچون مهمترین سیاست های دولت كه به استانداران ابلاغ گردید، برآورد میزان خسارات اولیه در بخش های گوناگون صنعت، كشاورزی و خدمات بود.
وی ادامه داد: در همین راستا، استاندارها فرم هایی را آماده و به بخش های گوناگون ارسال كردند و وزارت صنعت، كشاورزی و … برآورد خسارات را انجام دادند و محاسبات اولیه صورت گرفت. نخستین دستورهای دولت در بخش كشاورزی صادر شد و مبلغ ۱۶۲ میلیارد تومان در اختیار استان ها قرار گرفت.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه روز گذشته، در وزارت كشور جلسه ای برای برآورد و تعیین تكلیف خسارات در بخش صنعت هم برگزار گردید اظهار داشت: امیدواریم در اولین نشست دولت، خسارات به دستگاه ها و مواد اولیه كارخانه ها به صورت جداگانه محاسبه و در اختیار تولید كنندگان قرار بگیرد و تسهیلاتی برای آنها منظور شود.
شریعتمداری اضافه كرد: همینطور باید در مصوبه ای كه به پیشنهاد وزارت صنعت عرضه می شود، تمهیدات لازم برای تولیدی هایی كه یك دوره زمانی برای بازگشت به كار نیاز دارند و برای مدتی امكان تولید ندارند فراهم گردد.
وی با اشاره به اینكه در بعضی واحدها به صورت موقت و در بخشی دیگر به صورت دائم، اشتغال از دست رفته است اظهار داشت: درحوزه كشاورزی، برخی اراضی كشاورزی اطراف رودخانه ها از دست رفته و زمان طولانی تری برای احیای آنها لازم است و در دوره بیكاری، بیمه بیكاری به افراد تعلق می گیرد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: آن دسته از افراد كه حق بیمه می پرداختند بیمه بیكاری برایشان برقرار می شود. آنها كه قرار داد دائم نداشتند هم شناسایی و برآورد ماه هایی كه باید از بیمه بیكاری استفاده كنند با كمك واحدهای تولیدی صورت خواهد گرفت. برای این دسته هم دولت منابع لازم را از محل بودجه عمومی تامین می كند و آنها برای یك دوره زمانی مشمول بیمه بیكاری خواهند شد.1398/02/05
14:47:15
5.0 / 5
4406
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum