آموزش یك سویه به زنان یا مردان سبب ایجاد شكاف در جامعه می شود

آموزش یك سویه به زنان یا مردان سبب ایجاد شكاف در جامعه می شود

انجمن پارسیان: مشاور وزیر كشور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: آموزش یك سویه به زنان یا مردان تنها شكاف در خانواده و جامعه را ایجاد یا تشدید می كند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا فریبا نظری در جلسه كارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان مركزی كه در استانداری مركزی برگزار شد، اظهار داشت: در اجرای طرح های توانمندسازی زنان درباب مشاغل خانگی تا پیش از ورود افراد به بازار كسب و كار با كسانی مواجه هستیم كه شاید متوجه توانایی خود در كسب درآمد نیستند. پس آشنایی با قواعد مالی و كسب و كار ندارند. پس لازم است در گام نخست اعتماد به نفس و باور درونی این مساله را با مداخلات تسهیل گرایانه برای آنان ایجاد كرد.

وی اشاره كرد: متأسفانه دیده شده كه گروهی از زنان خانه دار كه توانمندی تولید محصولاتی بوسیله صنایع ابتدایی خانگی را دارند، بدون آگاهی از قواعد و مبانی فكری حوزه كسب و كار و تجارت وارد بازار كار می شوند، تسهیلات ریالی دریافت می كنند و این امر گرفتاری هایی را برایشان به دنبال دارد.

نظری اضافه كرد: در طرح توانمندسازی زنان ساكن در سكونتگاه های غیررسمی نیز باید مجموعه ای از آموزش ها و مهارت های فردی و اجتماعی داده شود و به ظرفیت فرهنگی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و تجهیز این مناطق به كتابخانه های سیار و پارك های بانوان توجه كرد.

وی با اشاره به شعار دفتر زنان و خانواده وزارت كشور در سال ۹۸ كه رونق تولید، تحكیم خانواده و توسعه پایدار می باشد و دستور صریح عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر كشور- در سال قبل در خصوص شناسایی واحدهای تولیدی گرفتار چالش و مشكل دار اظهار داشت: طولانی شدن مراحل اداری و زمان بررسی مشكلات این واحدها و بنگاه های تولیدی در كارگروه توسعه و اشتغال استان ها یكی از مسائل مهمی است كه كارگروه بانوان و خانواده استانداری ها مكلف و موظف به رفع آن هستند.

مشاور وزیركشور در امور زنان همین طور بر تشكیل بموقع و رفع مشكلات واحدهای تولیدی زنان كارآفرین و تولیدكننده بوسیله كارگروه توسعه و اشتغال استانداری اصرار كرد.

نظری با اشاره به مكاتبه سال قبل با استانداران در خصوص درخواست ابلاغ به دستگاه های اجرایی و موظف كردن آنها برای خرید هدایا در مناسبت های مختلف با رعایت اولویت خرید صنایع دستی خاصه تولیدات زنان استان، اشاره كرد: این مهم امسال نیز همچنان توسط استانداران مورد عنایت و اولویت قرار گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: بهتر است سیاستگذاری و اجرای برنامه های حوزه بانوان در استان ها با رویكرد و فهم مشترك و بهره وری حداكثری از ظرفیت دستگاه های مختلف اجرا شود تا از موازی كاری ها در این عرصه جلوگیری شود و افزایش توانمند سازی این قشر از جامعه را به همراه داشته باشد.

مشاور وزیركشور در امور زنان با تاكید بر اینكه زمان آگاهی رسانی و آموزش یك سویه به زنان و مردان درباب حقوق فردی و اجتماعی به سر رسیده است و آموزش و آگاهی بخشی مسائل باید در یك عرصه و میدان به افراد خانواده شامل زن، مرد و كودكان صورت گیرد، اظهار داشت: آموزش یك سویه به زنان یا مردان تنها شكاف در خانواده و جامعه را ایجاد یا تشدید می كند. اگر خواستار حال خوب جامعه هستیم باید حال اعضای خانواده هم زن هم مرد و خصوصاً كودكان خوب باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور نظری درانتها بر بهره مندی از ظرفیت گردشگری مفاخر و مشاهیر در استان مركزی تاكید كرد.

منبع:

1398/02/31
14:41:59
5.0 / 5
4012
تگهای خبر: آموزش , تخصص , توسعه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum