ضرورت مدیریت یكپارچه مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس

ضرورت مدیریت یكپارچه مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس

به گزارش انجمن پارسیان رئیس كمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت مدیریت یكپارچه مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس اظهار داشت: به منظور مدیریت یكپارچه این مجموعه باید طرحی تهیه شود و در صورت ضرورت در شورای شهر تهران به تصویب برسد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، علی اعطا در پنجاه و ششمین جلسه كمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران كه با مبحث بررسی وضعیت اراضی اطراف دریاچه شهدای خلیج فارس (منطقه ۲۲) برگزار شد، با اشاره به بازدیدی كه از محل این دریاچه به عمل آورده بود، اظهار نمود: در این بازدید با روسای سازمان بازنشستگی و شركت عمرانی كاركنان شهرداری صحبت كردم و مشخص شد به علت برخی ابهامات قانونی در ارتباط با مدیریت یكپارچه دریاچه شهدای خلیج فارس مشكلاتی وجود دارد.

وی با اشاره به اینكه الان سازمان بازنشستگی شهرداری تهران و شركت عمرانی كاركنان وظیفه مدیریت این مجموعه را برعهده دارند، اظهار داشت: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران هم تهیه طرح موضعی در این خصوص را شروع كرده است.

رییس كمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران افزود: به جهت اینكه سازمان متولی یعنی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران و شركت عمرانی كاركنان بتوانند بعنوان بهره بردار فعالیت كنند، لازم است طرح تفصیلی منطقه زودتر تهیه شود و به تایید مراجع تصویب برسد.

اعطا در ادامه اظهاركرد: ظاهرا قبل از این، مصوبه ای در كمیسیون ماده ۵ در سال ۹۱ وجود داشته است كه چارچوب هایی را برای اراضی اطراف دریاچه و نحوه استفاده از اراضی، سطح و سطوح آنرا مشخص كرده و لازم است بررسی شود.

بنابر اعلام شهرنوشت، وی اظهار داشت: از طرفی مجموعه ای از مشكلات و ناهماهنگی ها میان شركت عمرانی كاركنان و شهرداری مناطق نشان داده است برای دستیابی به مدیریت یكپارچه اراضی اطراف دریاچه باید پیگیری های جدی تری انجام دهیم. در این رابطه در شهرداری در سال های گذشته مدیریت این اراضی به سازمان بازنشستگی واگذار شده است.
1398/03/02
19:34:57
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum