پرداخت ۳۴ میلیارد تومان كمك بلاعوض به واحدهای سیل زده استان لرستان

پرداخت ۳۴ میلیارد تومان كمك بلاعوض به واحدهای سیل زده استان لرستان

به گزارش انجمن پارسیان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی اظهار داشت: در استان لرستان تابحال در مجموع به 8361 واحد كمك های بلاعوضی به میزان 34 میلیارد تومان پرداخت شده كه 3486 مورد مربوط به كمك های بلاعوض معیشتی، 1008مورد كمك های بلاعوض جاری، 3732 مورد كمك های بلاعوض تعمیری و 136 مورد مربوط به كمك های بلاعوض احداثی بوده است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا مهدی جمالی نژاد به همراه مسئولان استانی و محلی روز گذشته (۱۴ خرداد) ضمن حضور در استان لرستان از آخرین وضعیت بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده شهرهای پلدختر و معمولان بازدید كرد و در جریان آخرین برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته قرار گرفت.

وی در معمولان در جلسه بررسی روند بازسازی ونوسازی كه با حضور مسئولان محلی و بنیاد مسكن تشكیل شد، حضور یافت و ضمن استماع گزارش های مسئولان برخی تصمیمات و برنامه های كمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده را برای حاضران تشریح نمود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور همین طور در نشست بررسی روند بازسازی و نوسازی شهر پلدختر شركت كرد و اظهار داشت: به منظور پیگیری دقیق و همه جانبه موضوعات در رابطه با سیل فروردین ماه امسال، قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق لطمه دیده از سیل به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر كشور - تشكیل شده و ذیل آن كمیته های تخصصی و قرارگاه های متناظر در استان ها و دستگاه های مرتبط شكل گرفته است.

وی اضافه كرد: پایه و اساس خیلی از مصوبات هیات محترم وزیران در زمینه جبران خسارات ناشی از سیل، اقدامات قرارگاه بازسازی و نوسازی می باشد.

جمالی نژاد افزود: اولویت اول در بازسازی و جبران خسارت های ناشی از سیل مربوط به مسكن مردم و زمین های زراعی و باغات بود و هیات وزیران مصوباتی خوبی در این زمینه ها داشته است.

وی همین طور اظهار داشت: اولویت بعدی، جبران خسارت های وارد شده به زیرساخت های حوزه های راه و شهرسازی، نیرو و واحدهای آموزشی و درمانی همین طور خسارات وارد شده به زیرساخت های شهری و روستایی است كه در حال جمع بندی موارد در رابطه با این مبحث هستیم.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور در ادامه اظهار نمود: در مناطق لطمه دیده از سیل استان لرستان برخی روستاها كاملا باید جابه جا شود و در بعضی روستاها بخش هایی باید جابه جا شود بدین سبب تمهیدات مربوط به این مساله در زمینه های تامین زمین، آماده سازی زمین و تفكیك اراضی باید بطور دقیق اندیشیده شود.

جمالی نژاد با اشاره به اینكه با جدیت پیگیر تسریع و تسهیل امور مربوط به بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده هستیم، اظهار داشت: اهتمام می نماییم با هماهنگی تمامی دستگاه ها كار بازسازی واحدهای لطمه دیده طبق دستور رئیس جمهوری تا انتهای سال به اتمام برسد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور در جریان بازدید از پلدختر كلنگ راه اندازی سایت چهار هكتاری اسكان دائم مردم لطمه دیده از سیل را به زمین زد.

وی همین طور از رودخانه كشكان و دیوار ساحلی آن كه از داخل شهر پل دختر عبور می كند، بازدید كرد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور از روستای چم مهر در شهرستان پل دختر بازدید و اظهاركرد: ۹۸ میلیارد تومان برای بازسازی واحدهای روستائی لطمه دیده لرستان پیش بینی شده است.

جمالی نژاد در حاشیه این بازدید با اشاره به كمك های پیش بینی شده برای بازسازی و نوسازی روستاهای لطمه دیده لرستان اظهار داشت: مبلغ ۹۸ میلیارد تومان برای راه اندازی ۹۸۰۰ واحد مسكونی روستائی در نظر گرفته و برای ۱۱هزار واحد اسكان موقت روستائی نیز ۶۶ میلیارد تومان كمك بلاعوض پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، ایشان سپس از روند بازسازی پل ارتباطی روستای چم مهر به شهر پلدختر نیز بازدید كرد.

این پل به طول ۱۲۰ متر راه ارتباطی پنج روستای شهرستان پل دختر را به یكدیگر متصل می كند و برای بازسازی آن اعتباری معادل ۵ میلیارد تومان پیش بینی و تابحال ۸۴ متر از آن اجرا شده است.
1398/03/15
22:14:10
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: آموزش , تخصص , توسعه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum