دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران خبر داد

رشد ۱۷ درصدی كشفیات مواد مخدر

رشد ۱۷ درصدی كشفیات مواد مخدر

به گزارش انجمن پارسیان دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران درباره افزایش قیمت مواد مخدر اظهار داشت: مواد مخدر مانند سایر بخش ها شاهد افزایش قیمت بوده كه این افزایش در حوزه تریاك و هروئین دیده می شود، اما در شیشه شاهد كاهش ۴۹ درصدی بودیم كه علت آن هم افزایش تعداد لابراتوارها در كشور همسایه شرقی بوده است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، اسدی در انتها دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در جمع خبرنگاران در تشریح وضعیت استان تهران در حوزه مقابله با قاچاق مواد مخدر اظهار داشت: وضعیت مقابله ای استان تهران برابر روال گذشته در چارچوب گزارشی در این نشست به اعضا عرضه شد. در مقایسه دو ماهه نخست سال قبل با دو ماهه نخست امسال در حوزه كشفیات با اقدامات خوب و مؤثر ناجا شاهد رشد ۱۷ درصدی بودیم؛ به شكلی كه ۹ تن و ۱۹۵ كیلوگرم میزان كشفیات بوده و ۱۰ درصد هم شاهد افزایش دستگیری ها یعنی به تعداد ۲۴ هزار و ۱۲۹ نفر بودیم.
وی اضافه كرد: در حوزه مقابله با لابراتوارها اقدامات بسیار خوبی انجام شده، اما به علت رشد لابراتوارها در یكی از كشورهای همسایه شرقی كه ورود محموله ۸۵۰ كیلوگرمی شیشه را به كشور شاهد بودیم كه خوشبختانه این محموله كشف و ضبط شد، مقابله بسیار خوبی در این عرصه انجام شده است.
وی افزود: پارسال برای نگهداری معتادان متجاهر ظرفیت ۸۰۰۰ نفری داشتیم، اما با اقدامات مشترك مؤثر ظرفیت استان به ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر رسید كه هم اكنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمع آوری شده و ۱۰۰۰ نفر در دست اقدام است. همینطور ۱۷ درصد انهدام باندهای قاچاق مواد مخدر در مقایسه دو ماهه نخست سال قبل و امسال، افزایش را نشان داده است.
اسدی افزود: در حوزه خودرو های توقیفی شاهد كاهش ۲۸ درصدی و موتورسیكلت ها كاهش ۲۷ درصدی را به همراه داشته كه نشان داده است پلیس به صورت هدفمند در مبارزه با قاچاق مواد مخدر اقدام می كند.
وی در مورد افزایش قیمت مواد مخدر هم اظهار داشت: مواد مخدر مانند سایر بخش ها شاهد افزایش قیمت بوده كه این افزایش در حوزه تریاك و هروئین دیده می شود، اما در شیشه شاهد كاهش ۴۹ درصدی بودیم كه علت آن هم افزایش تعداد لابراتوارها در كشور همسایه شرقی ما بوده است.1398/03/19
14:35:32
5.0 / 5
4358
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum