راه اندازی 22 میدان گاه پیاده در مناطق پایتخت

راه اندازی 22 میدان گاه پیاده در مناطق پایتخت

انجمن پارسیان: سخنگوی شورای شهر تهران از طریق اندازی 22 میدان گاه پیاده تا پنج سال آینده در 22 منطقه تهران آگاهی داد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، علی اعطا ظهر امروز در جلسه نوبت عصر اولین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای كمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی كلانشهرها و مراكز استان ها با اشاره به اینكه بحث توسعه عرصه های عمومی بعنوان یكی از مطالبات مردمی در دستور كار مدیریت شهری قرار دارد، اظهار داشت: استقبال مردم از فضاهای عمومی نشانه ای است كه به ما راه را نشان داده است و می بایست در امتداد نیاز مردم یعنی گسترش و توسعه عرصه های عمومی گام برداریم.

وی اضافه كرد: در سال ۹۷ در برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران پیش بینی كردیم كه در مدت پنج سال و تا انتهای برنامه سوم ۲۲ منطقه تهران ۲۲ میدان گاه پیاده داشته باشند. در سال اول برنامه كه سال ۹۸ است پنج پهنه شهر تهران در شمال، جنوب، شرق، غرب و مركز می بایست دارای پنج عرصه عمومی باشند كه میدان هفت تیر نیز كه قبل از آن به محل كارگاه عمرانی بدل شده بود به فضای پیاده تبدیل شد.

اعطا با اشاره به اینكه در بحث سیما و منظر شهری كمیته های نما شكل گرفته است، اظهار داشت: نما یكی از تاثیرگذارترین عناصر شهر است كه در ضمن سال های گذشته كمتر به آن توجه شد اما حالا با راه اندازی كمیته های نما بحث كیفی نماهای ساختمان را در دستور كار قرار داده ایم و این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به ضرورت رونق زندگی شبانه اظهار داشت: با تقویت عرصه های عمومی می توان به رونق زندگی در شهریمان امیدوار باشیم.

به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در جلسه نوبت عصر اسلامی وزیر راه و حناچی - شهردار تهران- نیز حضور داشتند و برخی از رؤسای كمیسیون های شهرسازی مراكز استان ها به بیان نكته نظرات خود پرداختند.

منبع:

1398/04/13
12:51:17
5.0 / 5
5263
تگهای خبر: توسعه , كارگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum