مدیركل برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان خبر داد

پرداخت وام ازدواج با یك ضامن معتبر و سفته

پرداخت وام ازدواج با یك ضامن معتبر و سفته

انجمن پارسیان: مدیركل برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به مشكلات تامین ضامن زوج های جوان برای دریافت وام ازدواج، از ابلاغ بانك مركزی برای پرداخت وام ازدواج با یك ضامن معتبر و سفته آگاهی داد.


اعظم كریمی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه بانك مركزی تا كنون در مورد عرضه مستمر آمار پرداخت وام ازدواج همكاری خوبی با معاونت جوانان داشته است، اظهار داشت: البته معاونت جوانان فقط برای تسهیل این فرآیند و انتقال مشكلات جوانان به بانك مركزی پیگیری آمار و ارقام پرداخت وام ازدواج به جوانان و تسهیل شرایط را عهده دار است و فرایند اصلی پرداخت وام توسط بانك مركزی صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینكه یكی از اشكالات جوانان بخصوص در شهرستان ها، تامین چندین ضامن برای دریافت وام است، اظهار نمود: به دنبال افزایش مبلغ وام، تابحال بانكهای عامل بیشتر از یك ضامن را طلب می كردند كه خوشبختانه با مطرح شدن مبحث در حاشیه جلسه هیئت دولت و ابلاغ بانك مركزی برای پرداخت وام با یك ضامن معتبر و سفته، این مشكل برطرف خواهد شد.
به قول كریمی، بانك مركزی در بخشنامه ای به شبكه بانكی ابلاغ نمود كه به زوج هایی كه تاریخ عقد آنها پس از اول فروردین ماه سال ۱۳۹۶ است و تابحال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت نكرده اند، با یك ضامن معتبر و سفته وام ازدواج پرداخت گردد.
وی در ادامه توضیح داد: براین اساس از محل پس انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانكی، به زوج هایی كه تاریخ عقد آنها پس از اول فروردین سال ۹۶ ثبت شده است و تابحال وام ازدواج دریافت نكرده اند، با اولویت نخست و با سقف فردی ۳۰ میلیون تومان، با دوره بازپرداخت پنج ساله با دریافت یك ضامن معتبر و سفته، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت می شود.
منبع:

1398/04/21
14:21:06
5.0 / 5
4165
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum