پنجمین انتخابات شورایاری های پایتخت،

معاون شهردار تهران عنوان كرد: شورایاری ها یعنی حكم فرمایی مردم

معاون شهردار تهران عنوان كرد: شورایاری ها یعنی حكم فرمایی مردم

به گزارش انجمن پارسیان معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران بامداد امروز با حضور در شعبه دریافت رأی مستقر در دبستان دخترانه تربیت نسوان در محله طرشت، ضمن مشاركت در پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها از این حوزه انتخاباتی و حوزه انتخاباتی مستقر در مسجد امام جعفر صادق(ع) بازدید كرده و بر تقویت اعتماد مردم به این شورایاری ها تاكید كرد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، عبدالرضا گلپایگانی درباره راه های تقویت هویت محله ای اظهار داشت: برای تقویت هویت محله ای در شهر تهران باید ارتباط مردم با مدیریت محلات تقویت شود و رسیدن به این مرحله نیازمند احساس تعلق بیشتر مردم است.
وی با اشاره به اینكه تقویت هویت محله ای درنهایت سبب عمران و آبادانی بیشتر شهر می شود، اظهار داشت: در كلان شهرها معمولاً مردم نسبت به شهر و مسائل آن بیگانه هستند كه بخشی از این بیگانه بودن با مسائل شهری به علت نگاه از بالا به پایین سیستم مدیریتی بوده است كه البته گام اصلی برای اصلاح این نگاه مدیریتی در انتخابات شورای شهر برداشته شد.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران اظهار داشت: در تداوم این نگاه و به واسطه احساس احتیاج به ارتباط بهتر با مردم محلات، مبحث شورایاری از همان ابتدا عنوان شد و نتایج به نسبت خوبی شكل گرفت، البته در دوره قبل انحرافاتی به وجود آمد كه باید آنرا اصلاح نماییم.
گلپایگانی اضافه كرد: ارتقای ارتباط مردم با مدیریت شهری از راه شورایاری ها كمك می نماید مسائل بهتر حل شوند، ضمن اینكه یك نظارت عمومی بر عملكرد مدیریت شهری ایجاد می شود.
وی درباره تأثیر تقویت شورایاری ها بر زندگی مردم اظهار داشت: شناخت مردم از محدودیت ها و امكاناتی كه مدیریت شهری دارد، و مشاركت آنها در طرح ها، ایده ها، لوایح و برنامه های توسعه ای كه برای محلات در نظر گرفته می شود ازجمله نتایج تقویت شورایاری هاست كه درنهایت سبب ارتقای كیفیت این نهاد می شود.
گلپایگانی اظهار داشت: هویت محله را فقط شهروندان یا محله وندان نمی سازند، این مورد به مسائل مختلفی چون موضوعات طبیعی و تاریخی و اجتماعی مرتبط می باشد. مثلاً اگر در محله ای یك شخصیت فرهنگی زندگی كرده باشد همین امر به محله یك هویت ویژه می دهد، مثلاً توتستان های محله طرشت جزو هویت این محله به حساب می آیند و شورایاری ها باید كمك كنند این ارزش های محلی و محیطی در محلات حفظ و تقویت شوند.
برپایه گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، وی درباره پررنگ شدن موضوعات سیاسی در انتخابات شورایاری پیشین و اثرات آن اظهار داشت: مسائل سیاسی با همه جوانب زندگی شهرنشینان ارتباط پیدا می كند، و نمی گردد این موضوعات را تفكیك كرد. اما وقتی پای اولویت بندی موضوعات، پیش می آید شاهد این هستیم كه مسائل مربوط به محلات بیشتر در حوزه مسائل روزمره و جاری است كه با این نگاه مسائل سیاسی در اولویت قرار نمی گیرند. از جانب دیگر برای تصمیم گیری درباره موضوعات سیاسی ما انتخابات دیگری داریم كه در آن مردم یك نظارت عمومی بر نمایندگان خود در قوه های مقننه و مجریه دارند. اما مسائل روزمره مردم از راه شورایاری ها می تواند به مدیریت شهری منتقل شود.
وی ادامه داد: مردم باید كسی را انتخاب كنند كه نماینده واقعی شان باشد و به حل مشكلات محله ای و تحقق شعار "تهران، شهری برای همه" كمك كنند، شورایاری ها یعنی حكم فرمایی مردم است1398/05/04
14:04:48
5.0 / 5
4314
تگهای خبر: توسعه , سیستم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum