با كسب ۴ مدال طلا و نقره محقق شد؛

افتخارآفرینی دانشجویان شریف در مسابقات جهانی ریاضی

افتخارآفرینی دانشجویان شریف در مسابقات جهانی ریاضی

به گزارش انجمن پارسیان تیم دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با كسب دو مدال طلا و دو مدال نقره، رتبه سیزدهم را در بیست و ششمین مسابقات بین المللی دانشجویی ریاضی به دست آورد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، تیم چهار نفره ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به سرپرستی میرامید حاجی میرصادقی موفق به كسب رتبه سیزدهم در میان تیم های دیگر دانشگاههای شركت كننده در بیست و ششمین مسابقات بین المللی دانشجویی ریاضی(IMC) شد.
فاطمه سجادی و امین فتح پور مدال طلا (جایزه اول) و علی دائی نبی و محمدرضا امینیان مدال نقره (جایزه دوم) این مسابقات را به خود اختصاص دادند.
بیست و ششمین دوره ی مسابقات بین المللی دانشجویی ریاضی(۲۰۱۹ IMC ) با شركت بیشتر از ۷۰ تیم از دانشگاههای كشورهای مختلف از ۶ تا ۱۲ مردادماه در كشور بلغارستان برگزار گردید و تیم های دیگری از دانشگاهای صنعتی امیر كبیر و خواجه نصیرالدین طوسی هم در این مسابقات شركت كردند.
تیم دانشگاه صنعتی شریف با كسب رتبه سیزدهم در میان تیم های دیگر دانشگاه های شركت كننده در این مسابقات، روز یكشنبه ۱۳ مردادماه به كشور بازگشت.
امیر دانشگر رئیس دانشكده ی علوم ریاضی در مورد سطح این مسابقات، اظهار داشت: مسابقات IMC از معتبرترین مسابقات بین المللی ریاضی در سطح دانشجویی است و همه ساله تیم هایی از برترین دانشگاه های جهان در این مسابقه به رقابت می پردازند.
وی اضافه كرد: در این دوره از مسابقات، دانشجویانی از دانشگاه های مطرح دنیا چون؛ بن، HSE، سن پترزبورگ، ETH زوریخ، كمبریج و چارلز حضور داشته و با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در نهایت دانشگاه بن از آلمان، دانشگاه HSE از روسیه و دانشگاه كمبریج از انگلیس برترین رتبه ها را در میان تیم های دانشگاههای شركت كننده بدست آوردند.
رئیس دانشكده علوم ریاضی ضمن قدردانی از حمایت مسئولین دانشگاه جهت اعزام این تیم خاطرنشان كرد: خوشبختانه مسئولین دانشگاه در دو سال گذشته علیرغم برخی محدودیت ها نهایت تلاش و همكاری خویش را جهت حضور تیم های دانشگاه در مسابقات ریاضی داشته اند و سهم كمك های مسئولین بخصوص رئیس دانشگاه در سالهای اخیر پررنگ تر شده است.
دانشگر به سابقه ی ۲۰ ساله ی حضور دانشجویان دانشكده ی علوم ریاضی در این مسابقات معتبر اشاره نمود و اضافه كرد: حدود ۲۰ سال است كه دانشجویان دانشكده ی علوم ریاضی توانسته اند با حضور در این مسابقات برای دانشگاه و كشور افتخارآفرینی كنند و كسب رتبه سوم این مسابقات هم در كارنامه ی تیم های دانشجویی اعزام شده به مسابقات دیده می شود.
میرامید حاجی میرصادقی سرپرست تیم اعزامی به مسابقات هم در مورد نحوه ی انتخاب دانشجویان جهت حضور در این رقابت ها، اظهار داشت: مرحله ی مقدماتی این مسابقه با برگزاری آزمون دو روزه ای در دانشكده انجام شد و از میان ۴۰ دانشجوی داوطلب مقطع كارشناسی، چهار نفر بالاترین امتیاز را كسب كرده و توسط كمیته ی مسابقات جهت اعزام به بیست و ششمین دوره ی مسابقات بین المللی دانشجویی ریاضی معرفی گشتند.
وی به سطح بالای مسابقات و تیم های شركت كننده در این رقابت ها اشاره نمود و اضافه كرد: تیم چهار نفره دانشگاه صنعتی شریف در آزمونی دو روزه به ۱۰ سوال تشریحی طرح شده، پاسخ دادند و در نهایت موفق به كسب دو مدال طلا و دو مدال نقره این مسابقات معتبر شدند.

1398/05/17
18:24:45
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum