معاون مشاركت های اجتماعی وزیر كشور:

سمن های كشور رتبه بندی می شوند

سمن های كشور رتبه بندی می شوند

به گزارش انجمن پارسیان معاون مشاركت های اجتماعی وزیر كشور اظهار داشت: با راه اندازی سامانه ثبت صدور مجوز و پالایش عملكرد سمن ها، این مجموعه ها در كشو رتبه بندی می شوند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، اكبری در دهمین اجلاس ملی شبكه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی كشور در اردبیل اظهار نمود: ما دغدغه فعالان این حوزه را در طولانی بودن فرایند ثبت و صدور مجوزها كاملا درك می نماییم و بنابراین سامانه جدیدی طراحی شده كه بزودی راه اندازی می شود تا عملیات فرایند ثبت و صدور مجوزها به حداقل برسد.
وی با اشاره به اینكه بخش عظیمی از كارها در این فرایند از راه سامانه و به صورت الكترونیكی صورت خواهد گرفت، تصریح كرد: افراد با بارگذاری اطلاعات به سرعت در جریان روند صدور مجوزها قرار خواهند گرفت و استعلامات هم به كمتر از یك ماه كاهش یافته و نتایج آن در كمترین زمان اعلام خواهد شد.
معاون مشاركت های اجتماعی وزیر كشور افزود: دولت به معنای واقعی به دنبال گسترش مشاركت های اجتماعی است و رئیس جمهور هم در دور اول و هم دور دوم دولت تدبیر و امید به وزارت كشور و سایر وزارتخانه ها مأموریت داده تا توسعه سازمان های مردم نهاد به شكل شایسته اتفاق افتد.
اكبری، كاركرد دولت را در افزایش مشاركت اجتماعی و ایجاد یك ساختار همگرا خاطرنشان كرد و اضافه كرد: نه تنها در حوزه زیست محیطی بلكه در سایر حوزه ها هم باید این مشاركت اجتماعی به شكل صحیح و درست اتفاق افتد تا ساختار درستی را در این عرصه شاهد باشیم.
وی خاطرنشان كرد: در چند سال قبل قدم های خوبی در استفاده از ظرفیت نخبگان و تشكل ها و سمن ها برداشته شده تا در یك فرایند مشاركتی بتوان با تعامل كارها را به پیش برد.
معاون مشاركت های اجتماعی وزیر كشور بیان كرد: در مناطق آزاد با همكاری مسئولان قرار شده تشكل های مردم نهاد به معنای واقعی وارد عرصه شده و در حوزه های مختلف فعالیت كنند كه در تفاهم نامه اخیر با مسئولان مناطق آزاد قرار شد از ظرفیت تشكل های مردم نهاد استفاده گردد.
اكبری پرهیز از اعمال رفتارهای سلیقه ای را در كمك و همراهی با تشكل ها و شبكه های سازمان یافته در این عرصه خاطرنشان كرد و اظهار داشت: انتظار می رود این مجموعه های غیردولتی هم به مبحث توانمندسازی و آموزش اعضا اهتمام داشته باشند.
وی به فعالیت یك هزار تشكل مردم نهاد در حوزه زیست محیطی اشاره و تصریح كرد: نظارت و پایش بر عملكرد این مجموعه ها سبب می شود تا اعتماد مردم به آنها افزایش یابد.
رئیس اداره سازمان های مردم نهاد وزارت كشور از استقرار نظام رتبه بندی در میان این نهادها اطلاع داد و اضافه كرد: رتبه بندی سمن ها زمینه ای را فراهم می آورد تا هر كس برپایه ظرفیتی كه وجود دارد بتواند از توانمندی این مجموعه های مردمی در جهت پیشبرد امور استفاده نماید.
اكبری اظهار داشت: برای استقرار نمایندگی سمن ها در استان ها نیازی به دریافت مجوز و فرآیندهای جدید نیست، بلكه راه اندازی شعبه ای از سازمان های مردم نهاد كشوری در استان ها باید به سهولت صورت گیرد.1398/05/18
16:18:38
5.0 / 5
4499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum