شهردار تهران:

مجموعه فرهنگی اراضی عباس آباد مصداق عدالت اجتماعی است

مجموعه فرهنگی اراضی عباس آباد مصداق عدالت اجتماعی است

به گزارش انجمن پارسیان شهردار تهران با تاكید بر ضرورت تكمیل چهارباغ اراضی عباس آباد در سریع ترین زمان ممكن اظهار داشت: مجموعه فرهنگی اراضی عباس آباد مصداق عدالت اجتماعی است و شهرداری تهران تلاش می كند شرایط دسترسی عادلانه شهروندان به این مجموعه برقرار شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین بهره برداری همزمان از پروژه های مدیریت شهری در مجموعه اراضی عباس آباد، اظهار داشت: سوژه مدیریت اراضی عباس آباد بر طبق قانون سال ۱۳۵۱ مورد توجه قرار گرفت و بعدها در مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری نیز این مدیریت مورد تاكید قرار گرفت. در حقیقت اهدافی كه برای این مجموعه در نظر گرفته شد، تبدیل این اراضی به فضاهای فرهنگی بود.
وی ادامه داد: این مجموعه به مساحت كلی ۵۵۰ هكتار شامل كتابخانه ملی، باغ موزه دفاع مقدس، باغ كتاب، پل طبیعت، بوستان آب و آتش و... بود. امروز باغ هنر در این مجموعه راه اندازی شد و كلنگ زنی مجموعه چهارباغ به مساحت بیشتر از ۴۰ هكتار انجام شد. پروژه ای كه در حقیقت عیدی رهبر معظم انقلاب به مناسبت عید غدیر بود تا این اراضی در معرض استفاده عموم قرار گیرد.
شهردار تهران افزود: امیدواریم هر چه زودتر زمینه تكمیل این پروژه و اتصال شمال و جنوب مجموعه اراضی عباس آباد برقرار شود. پروژه های مجموعه اراضی عباس آباد مصداق عدالت اجتماعی است و ان شاءالله شهرداری تهران شرایطی را فراهم می آورد كه استفاده عادلانه از این مجموعه ایجاد شود.
حناچی در بخش دیگری از صحبت های خود به افتتاح ایستگاه ۱۱۰ آتش نشانی اشاره نمود و اضافه كرد: امروز این ایستگاه راه اندازی شد و همزمان رونمایی از تجهیزات جدید آتش نشانی نیز انجام شد. بعد از حادثه پلاسكو نقاط ضعف در مجموعه آتش نشانی مشخص و بر طبق آن تجهیزات لازم خریداری شد. امروز تجهیزات آتش نشانی با پیش از حادثه پلاسكو قابل قیاس نیست. تجهیزات جدیدی همچون كیف های آتش نشانان، بالابرها، پمپ های هوا و مكنده های قوی ویژه شرایط بحران خریداری شده است و در بخش های نرم افزاری و آموزش نیز تحت تأثیر حادثه پلاسكو اتفاقات بسیار گسترده ای انجام شده است.
شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباب تعیین تكلیف ساختمان های اداری مجموعه اراضی عباس آباد همچون استانداری تهران اظهار داشت: بر طبق طرح مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ویژه اراضی عباس آباد اشاره شده كه ساختمان های نامتجانس در بلندمدت جای خودرا به ساختمان های متجانس بدهند؛ اما لازمه تحقق این امر لابی با دستگاه های دولتی است كه هم اكنون مقدمات آن به وجود آمده است. اساسا وقتی كه سوژه قطعی شود به اطلاع مردم خواهیم رساند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به سوژه پسماند و تفكیك از مبدأ اشاره نمود و اضافه كرد: برای آغاز تفكیك از مبدأ نیازمند مشاركت شهروندان هستیم تا بتوانیم كمپست قابل استفاده تولید نماییم و از آن در فضای سبز شهر تهران بهره بگیریم. همین طور نیروگاه دو مگاواتی آرادكوه بار دیگر به راه افتاده است كه این اقدام، اقدامی بسیار باارزش است. بی شك باید بهره برداری را در شهر بالا ببریم و همزمان كمترین عارضه را ایجاد نماییم.
حناچی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر ضرورت ایجاد مدیریت هوشمند برای فضاهای عمومی اظهار داشت: باید فضاهای شهری را به درستی مدیریت كنیم؛ مدیریتی كه افزایش كیفیت این فضاها را به همراه داشته باشد. باید در این راه مدیریتی خلاق و هوشمند را اتخاذ نماییم تا كیفیت فضاهای عمومی را افزایش دهیم.
منبع:

1398/05/27
13:06:20
5.0 / 5
4736
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , كیفیت , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum