شوخی دو نوجوان به جنایت منجر گردید

شوخی دو نوجوان به جنایت منجر گردید

انجمن پارسیان: دو نوجوان كه بعد از یك شوخی مرتكب قتل شده بودند، دستگیر شدند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در ساعت یك بامدادان - چهارم شهریور ماه بوسیله مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰ كشف پیكر نیمه جان مردی جوان كه از ناحیه كتف گرفتار خونریزی شدید شده بود، به ماموران كلانتری ۱۵۹ بی سیم اطلاع داده شد كه به دنبال آن ماموران به محل اعلام شده مراجعه نموده و بلافاصله این فرد بوسیله اورژانس به بیمارستان منتقل شد، اما ساعاتی بعد اعلام گردید كه مضروب به سبب شدت جراحات وارده جان خودرا از دست داده است.
با بیان خبر فوت، دادیار ویژه قتل، رسیدگی به سوژه را شروع كرد و با دستور وی، كارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی رسیدگی به سوژه را در دستوركار خود قرار دادند كه در بررسی های اولیه مشخص شد مقتول با شی نوك تیز كه احیانا چاقو بوده از ناحیه كتف گرفتار جراحت شدید شده و همین جراحت موجب مرگش شده است. در ادامه نیز جسد با عنایت به عدم شناسایی هویت و به منظور تعیین علت دقیق مرگ به پزشكی قانونی منتقل شد.
همزمان با انتقال جسد به پزشكی قانونی كارآگاهان پلیس آگاهی راهی محل وقوع جنایت شدند كه در تحقیقات اولیه از شاهدان مشخص می شود مقتول با فردی به نام سیاوش ۱۷ ساله درگیر شده است كه با بدست آمدن این سرنخ، شناسایی سیاوش در دستور كار كارآگاهان قرار گرفت و آنان با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه وی را در محدوده خیابان ۱۷ شهریور شناسایی كرده و با هماهنگی مقام قضایی او را دستگیر و به اداره دهم منتقل كردند.
سیاوش تحت بازجویی قرار گرفت و به ماموران اظهار داشت: به همراه دوستم امیر ۱۷ ساله با موتورسیكلت طرح هوندا در خیابان شوش شرقی در حال تردد بودیم كه ناگهان مقتول نیز با موتورسیكلتش از كنار ما رد شد و من به امیر كه پشت موتور بود، گفتم برای شوخی با او كلاهش را برداریم و فرار نماییم. اینكار را انجام دادیم و فرار كردیم، اما پس از چند لحظه متوجه شدم كه مقتول در حال تعقیب ماست. بعداز تعقیب و گریز كوتاهی به محل جنایت رسیدیم و ما ایستادیم كه ناگهان مقتول مبادرت به فحاشی به ما كرد كه در یك لحظه امیر با چاقویی كه در اختیار داشت وی را از ناحیه كتف مجروح كرد و متواری شدیم.
به دنبال اظهارات سیاوش، دستگیری امیر بعنوان قاتل در دستور كار كارآگاهان قرار گرفت كه با اقدامات پلیسی مخفیگاه وی در محدوده خیابان ری شناسایی شد و وی در تاریخ پنجم شهریور ماه طی یك عملیات پلیسی توام با تعقیب و گریز و با شلیك ۳ تیر هوایی دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد. وی در بازجویی های انجام شده به ماموران اظهار داشت: من مرتكب هیچگونه قتلی نشده ام و روز حادثه خود سیاوش با مقتول درگیر و وی را با چاقویی كه داشت مجروح كرد، من راننده موتور بودم و او ترك نشین بود، با مشخص شدن این مساله در ادامه تحقیقات صورت گرفته از سیاوش با ارائه مدارك و دلیلهای پلیسی وی چاره ای جز بیان حقیقت نداشته و لب به اعتراف گشود و ضمن قبول جنایت اظهار داشت چون مقتول به ما فحاشی كرد من هم عصبانی شدم و با چاقو او را زدم.
مركز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام نمود: با عنایت به دستگیری هر دو متهم و اعتراف صریح به جنایت، متهمان با صدور قرار قانونی از طرف مقام قضایی و انجام تحقیقات تكمیلی، در اختیار كارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفته اند.
منبع:

1398/06/06
13:31:48
5.0 / 5
4885
تگهای خبر: تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum