در جشنواره رویان؛

توریسم درمانی و مباحث ناباروری بررسی می شود

توریسم درمانی و مباحث ناباروری بررسی می شود

انجمن پارسیان: در سمینار پرستاری و مامایی كه همزمان با بیستمین جشنواره رویان برگزار می گردد سوژه توریسم درمانی و مباحث ناباروری مورد بررسی قرار می گیرد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، زهرا عزآبادی دبیر چهاردهمین سمپوزیوم و سمینار پرستاری و مامایی امروز در نشست خبری بیستمین جشنواره و كنگره بین المللی رویان تصریح كرد: ۵۲ مقاله در مورد پرستاری و مامایی به دبیرخانه كنگره ارسال شده كه ۴۲ مقاله مرتبط بوده اند و مقرر است ۶ سخنرانی و ۳۴ پوستر در مورد سلول های بنیادی و پرستاری عرضه شود.
عزآبادی اظهارداشت: در سمینار پرستاری و مامایی مبحث حفظ باروری زنان در مقطع سوشیال و یافته های محققان مورد بررسی قرار بگیرد؛ امسال بنا داریم در مورد توریسم درمانی و مباحث ناباروری در این كنگره صحبت هایی داشته باشیم.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، بیستمین كنگره و جشنواره بین المللی رویان از امروز ۶ تا ۸ شهریور ماه در سالن همایش های رازی جشنواره علوم پزشكی ایران در حال برگزاری است.
دكتر سمانه حسینی دبیر علمی پانزدهمین كنگره بین المللی سلول های بنیادی رویان در ادامه اظهار داشت: از ۵۰۳ مقاله ای كه به جشنواره رویان ارسال شده ۱۷۶ مقاله مربوط به سلول های بنیادی بوده است كه مقرر است از این تعداد ۱۱۰ مقاله در چارچوب پوستر و ۷ مقاله در چارچوب سخنرانی در كنگره سلول بنیادی عرضه شوند.
وی با اشاره به اینكه سخنرانان این كنگره بین المللی از كشورهای بلژیك، نروژ، سوئیس، هلند و روسیه هستند، تصریح كرد: در این كنگره پیشرفت های اخیر در سلول های بنیادی پرتوان عرضه می شود.
دبیر علمی پانزدهمین كنگره بین المللی سلول های بنیادی رویان خاطرنشان كرد: امسال مقالات ارزشمندی از كشورهای آمریكا، انگلیس، فرانسه، اندونزی، هند، چین، هلند، اسپانیا، دانمارك، آلمان، نیجریه و عراق به دبیرخانه ارسال شده است.
حسینی اظهار داشت: با عنایت به اهمیت مباحث ژنتیك و اپی ژنتیك در سلول های بنیادی، امسال نشست تخصصی با این مضمون با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: مهمترین هدف سلول های بنیادی و پزشكی نوین درمان بیماری های لاعلاج است كه انتظار داریم در آینده ای نه چندان دور بتوانیم با روش هایی بیماری های لاعلاج را درمان نماییم.
حسینی تاكید كرد: هم اكنون تحقیقاتی در استفاده از سلول های بنیادی و مهندسی بافت در حال انجام می باشد كه امیدواریم نتایج آنها در فرایند درمانی قرار بگیرد.


منبع:

1398/06/10
13:13:15
5.0 / 5
5154
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum