آغاز رقابت علمی نانواستارتاپ حوزه آب و پساب از ۲۷ شهریور

آغاز رقابت علمی نانواستارتاپ حوزه آب و پساب از ۲۷ شهریور

به گزارش انجمن پارسیان سومین دوره نانواستارتاپ فعالیت خویش را از ۲۷ شهریورماه به مدت یك سال آغاز خواهد نمود و داوطلبان حاضر در این رقابت با انتخاب فناوری های مورد نظر خود در حوزه آب و پساب مبادرت به ساخت نمونه اولیه ایده های خود در این زمینه خواهند كرد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، به همت بنیاد آموزش فناوری نانو و با همكاری ستاد توسعه فناوری نانو سومین دوره نانواستارتاپ برگزار می گردد و علاقه مندان جهت شركت در این دوره از نانواستارتاپ باید نسبت به تكمیل فرم و ارسال مستندات مورد نیاز اقدام نمایند. بعد از ارسال درخواست از جانب داوطلبان، اطلاعات ارسالی مورد بررسی قرار می گیرند و با اعمال امتیازات هر بخش، از ۱۰۰ نفر اول دعوت می شود تا در افتتاحیه نانواستارتاپ كه مصادف با اختتامیه همین مسابقه ملی فناوری نانو در روز ۲۷ شهریورماه جاری است، شركت نمایند.
ملاك ارزیابی داوطلبان به شرح زیر است:
ملاك تاثیر نمره فرد در مسابقه ملی ۱۵ نمره نمره فرد در مسابقه ملی در بخش نانو در آب و پساب ۱۵ نمره رزومه فرد و ارتباط با آن تم موضوعی برنامه ۴۰ نمره تیم سازی، كار تیمی و كارآفرینی ۳۰ نمره مجموع ۱۰۰ نمره تم موضوعی سومین دوره نانواستارتاپ حوزه "آب و پساب" است. در مراسم افتتاحیه فهرست فناوری های در رابطه با تم موضوعی نانواستارتاپ در اختیار برگزیدگان قرار خواهد گرفت و افراد بعد از انتخاب فناوری (های) موردنظر خود، باید فاز مطالعاتی خویش را آغاز و نسبت به انتخاب ایده خود اقدام نمایند.
"تصفیه آب و پساب"، "ساخت و توسعه سنسور در حوزه آب و پساب"، "استخراج فلزات پرارزش از پساب"، "ساخت و توسعه هیدروژل"، "تولید و ذخیره سازی انرژی" و "استحصال رطوبت از هوا" همچون سرفصل های فناوری های پیشنهادی در این دوره از نانو استارتاپ است. جزئیات مربوط به هر سرفصل بعد از مراسم افتتاحیه در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.
بر مبنای اعلام دبیرخانه این رقابت علمی، از زمان انتخاب ایده تا ساخت پروتوتایپ، حمایت های مادی و معنوی به متقاضیان اعطا می شود كه همچون حمایت های نانواستارتاپ می توان به مواردی چون "كمك به تیم سازی و مدیریت تیم"، "پیشنهاد ایده و فناوری با پتانسیل صنعتی سازی"، "كمك به تعیین نقشه راه فنی محصول"، "منتورینگ و مشاوره در راه توسعه فنی محصول"، "آموزش اصول كلی كارآفرینی و كسب وكار"، "آموزش برخی مفاهیم در حوزه نانوفناوری و آب و پساب"، "تامین مواد اولیه"، "تامین تست های آزمایشگاهی"، "كمك به تامین آزمایشگاه و فضای كار"، "كمك به طراحی صنعتی و پروتوتایپ"، "حمایت جهت دریافت مجوزها و استانداردهای مربوط" و "ارائه طرح های موفق در جشنواره نانو و دمودی های مرتبط" اشاره نمود.1398/06/20
13:27:10
5.0 / 5
4870
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum