پس از حادثه اخیر

محور ریلی زاهدان – تهران كی بازگشایی می شود؟

محور ریلی زاهدان – تهران كی بازگشایی می شود؟

به گزارش انجمن پارسیان برپایه آخرین اطلاعیه های شركت راه آهن هنوز محور قطارهای زاهدان - تهران و تهران - زاهدان بازگشایی نشده و مسافران از زاهدان تا بم و بالعكس را با اتوبوس سفر می كنند و باقی مانده مسیر را از قطارهای این خط ریلی از بم به تهران و تهران تا بم استفاده می نمایند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، روز چهارشنبه (سوم مهر) ساعت ۱۶ قطاری كه حدود ۲۴۰ مسافر را از زاهدان به مقصد تهران جابجا می كرد در ۱۰۰ كیلومتری زاهدان و در ورودی ایستگاه شورو زاهدان گرفتار سانحه شد و پنج واگن از هشت واگن این قطار از ریل خارج و واژگون شد و از همان زمان عملیات پاكسازی مسیر و امدادرسانی به مصدومان حادثه شروع شد.
در ابتدای این حادثه آمارهای رسمی حاكی از مصدوم شدن ۳۵ نفر از مسافران و جان باختن سه نفر از هموطنان مان بود اما نهایت بعد از به انتها رسیدن عملیات امدادرسانی اعلام گردید كه چهار نفر از مسافران این مسیر جان خویش را از دست داده اند و ۴۲ نفر از مصدومان این حادثه در بیمارستان زاهدان بستری شده اند.
البته در آخرین اطلاعیه های شركت راه آهن آمده كه بقیه مصدومان این حادثه بعد از مداوای سرپایی از مراكز درمانی مرخص شده اند كه این مسئله نشان داده است تعداد مصدومان بیشتر از ۴۲ نفر بوده است.
اما برپایه آخرین اطلاعیه های شركت راه آهن هنوز محورهای قطارهای تهران – زاهدان و زاهدان – تهران بازگشایی نشده است و مسافران از زاهدان با اتوبوس به بم منتقل می شوند تا از آنجا با قطار به تهران عزیمت كنند و مسافران تهران – زاهدان هم طبق برنامه از ایستگاه راه آهن تهران تا بم جابجا می شوند و از بم با اتوبوس به زاهدان می روند.
پس از بازگشایی این مسیر، سفرهای ریلی این محور به حالت عادی بازگردد.
البته شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام نموده است كه همه مردم می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر با سامانه ۵۱۴۹ تماس بگیرند كه طبق تماس ایسنا در لحظه انتشار این گزارش، همچنان محور ریلی زاهدان - تهران و تهران - زاهدان بازگشایی نشده است و مسافران بخشی از این مسیر را كه در گزارش هم آمده باید با اتوبوس جابجا شوند و امكان باز شدن این محور تا فردا (ششم مهرماه) وجود دارد.1398/07/05
19:12:35
5.0 / 5
4247
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum