نحوه ثبت نام اتباع خارجی جهت شركت در راهپیمایی اربعین

نحوه ثبت نام اتباع خارجی جهت شركت در راهپیمایی اربعین

انجمن پارسیان: سرپرست اداره كل اتباع استانداری تهران نحوه حضور اتباع خارجی در راهپیمایی اربعین را تشریح نمود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، منصور حاجی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه برنامه و زمانبندی ثبت نام اتباع مقیم عراقی و افغانی برای سفر اربعین98 اعلام شد، اظهار داشت: اتباع عراقی باید برای ثبت نام به اداره كل اتباع بازگشت و فرم ها را دریافت نمایند و مداركشان پس از تكمیل به اداره گذرنامه ارسال می شود.
وی تصریح كرد: پس از صدور روادید، بازگشت به اداره كل اتباع بازگشت داده می شود و می توانند آنرا از این اداره كل دریافت نمایند.
بگفته حاجی، اتباع افغانی با حضور در دفاتر كفالت، مدارك را تكمیل و در سامانه سماح ثبت نام می كنند و بعد از آن كلیه مداركشان بوسیله دفاتر كفالت به نیروی انتظامی و پلیس مهاجرت می رود.
حاجی درباب تعداد اتباعی كه از استان تهران برای راهپیمایی اربعین در سامانه ثبت نام كرده اند، اظهار داشت: با عنایت به اینكه سامانه سما جدیدا كار خودرا آغاز نموده هنوز آمار دقیقی نسبت به اتباع ثبت نامی نداریم اما به صورت تقریبی 300 خانوار یعنی حدود 600 نفر در این سامانه ثبت نام كرده اند.
وی اصرار كرد كه اتباع خارجی تنها تا 17 مهر ماه فرصت دارند تا در سامانه سماح ثبت نام كنند.
بگفته حاجی، اتباع تنها از مرز چذابه جهت شركت در راهپیمایی اربعین می توانند به كشور عراق بازگشت كنند.
سرپرست اداره كل اتباع استانداری تهران اشاره كرد: بی شك خدمات اداره كل اتباع استان تهران تنها برای افرادی است كه دارای گذرنامه یا كارت آمایش و اوراق معتبر هستند.
منبع:

1398/07/07
18:46:22
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: خدمات , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum