رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب ها:

گزارش اولیه سیلاب های اخیر به رئیس جمهور عرضه شد

گزارش اولیه سیلاب های اخیر به رئیس جمهور عرضه شد

به گزارش انجمن پارسیان رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب ها از عرضه گزارش اولیه سیلاب ها به رئیس جمهور اطلاع داد و اظهار داشت: گزارش نهایی به منظور بررسی دقیق تر تا دو ماه آینده آماده می شود.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، محمود نیلی احمد آبادی در نشست خبری هیات ویژه گزارش سیلاب كه بامداد امروز در سازمان مركزی این دانشگاه برگزارشد، تصریح كرد: امروز بخش اول گزارش سیلاب فروردین ماه ۹۸، منتشر و به رئیس جمهور عرضه شد.
رئیس دانشگاه تهران اضافه كرد: بنا بر حكم رئیس جمهور باید ۶ ماه بعد (۲۷ مهرماه) از حكمی كه به رئیس هیئت ویژه بررسی سیلاب ها دادند، گزارش نهایی را عرضه می كردیم اما امروز گزارش اولیه را به دفتر رئیس جمهوری ارسال كردیم.
وی بررسی سیلاب امسال را از مأموریت های مهم دانشگاه تهران عنوان نمود و اضافه كرد: امروز نامه ای به دفتر رئیس جمهور ارسال كردیم و در آن درخواست كردیم ۲ ماه دیگر وقت دهند تا گزارش نهایی را كامل و دقیق تر عرضه دهیم.
رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب ها با بیان این مطلب كه گزارش سیلاب با هیأتی ۲۵۰ نفره در چارچوب ۱۶ كارگروه به سرانجام رسیده است، تصریح كرد: بیشتر كارگروه ها گزارش نهایی خویش را اعلام نموده اند اما علت تاخیر در انتشار گزارش این بود كه دستگاه های مربوطه آنرا دیرتر اعلام نمودند به صورتی كه پس از ۲۰ روز پاسخ دستگاه ها به دست ما رسید.
وی اظهار داشت: از ۱۶ كارگروه، ۱۰ كارگروه به رخداد نحوه سیلاب پرداخته اند كه نتیجه آن جامع و كامل است و می تواند در خیلی از حوادث كارگشا باشد.
نیلی با تاكید بر اینكه گزارش سیلاب یك گزارش ملی است و دقت لازم در آن انجام شده است، خاطرنشان كرد: ما در تهیه این گزارش از همراهی متخصصان كشور بهره بردیم و دانشگاه ها هم به ما كمك كردند كه از آنها تشكر می نماییم.
رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اینكه در این راستا ۲ كارگاه بین المللی با مشاركت سازمان بهداشت جهانی و همینطور كارگاهی با همكاری سازمان برنامه و بودجه راه اندازی گردید، اضافه كرد: این هیات كار خویش را به درستی پیش برد به صورتی كه مورد تایید كارشناسان خارجی هم بود.
وی در ادامه تصریح كرد: در مورد پیگیری یافته های هیأت بعد از گزارش سیلاب، با رئیس جمهور مذاكره كردیم كه این موارد حتما مورد توجه قرار گیرد تا از حوادث احتمالی بعدی جلوگیری شود.
نیلی اضافه كرد: اگر صاحب نظران نقطه نظراتی در مورد گزارش سیلاب دارند كه می تواند به تكمیل این گزارش كمك نماید، به ما اعلام كنند و ما از آن استقبال می نماییم.

1398/07/26
17:54:19
5.0 / 5
4743
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum