تامین حداقل 60 درصد از بودجه شهرداری های دنیا توسط دولت ها

تامین حداقل 60 درصد از بودجه شهرداری های دنیا توسط دولت ها

به گزارش انجمن پارسیان دبیر هیات رییسه شورای عالی استان ها با اشاره به اینكه در دنیا حداقل 60 درصد از بودجه شهرداری ها توسط دولت تامین می شود، اظهار داشت: كمك نكردن دولت به شهرداری ها به منزله از بین رفتن خدمات عمومی در شهرها و فروش تراكم است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، علی دشتی درباب بند ۳ ماده ۴۱ لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» و برابر شدن سهم دولت و شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: در تمام دنیا حداقل ۶۰ درصد از بودجه شهرداری ها بوسیله دولت تامین می شود. شهرداری ها موسسات غیردولتی هستند ولی در تمام دنیا تحت كمك های جدی دولت قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینكه شهرداری ها خدمات بسیاری به دولت ارائه می كنند، اظهاركرد: دولت نباید خودش را از تامین منابع مالی شهرداری ها كنار بكشد. كنار كشیدن دولت به منزله از بین رفتن خدمات عمومی در شهرها و فروش تراكم است.

دبیر هیات رییسه شورای عالی استان ها اضافه كرد: اگر در شهر مشكلی به وجود آید دولت باید پاسخگوی مردم باشد. شهرداری ها جزوی از حاكمیت هستند و در صورتیكه شهرداری ها نتوانند پاسخگو باشند، حاكمیت باید پاسخگو باشد. چگونه می خواهند به مردم پاسخ دهند كه منابعی وجود ندارد؟

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، دشتی افزایش سهم شهرداری ها از مالیات برارزش افزوده و برابر شده سهم شهرداری ها و دولت را مفید دانست و عنوان كرد: هر میزانی كه از سهم مالیات برارزش افزوده برای شهرداری ها كم شود به منزله این است كه خدمات دهی شهرداری ها را برای مردم كم نماییم. در صورت كاهش سهم شهرداری، آنها توان اداره شهر را نخواهند داشت و ناچار می شوند به سمت درآمدهای ناپایدار حركت كنند. به هر میزان از این درصد كم نماییم به همین میزان چراغ سبزی به مردم و شهرداری ها برای شهر فروشی می دهیم.

منبع:

1398/08/05
22:09:14
5.0 / 5
4336
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum