كارت سوخت به چند خودرو و موتورسیكلت فرسوده تعلق نمی گیرد؟

كارت سوخت به چند خودرو و موتورسیكلت فرسوده تعلق نمی گیرد؟

به گزارش انجمن پارسیان رئیس پلیس راهور ناجا اعلام نمود كه خودرو ها و موتورسیكلت های فرسوده كارت سوخت دریافت نمی كنند.


سردار سید كمال هادیانفر در گفتگو با ایسنا درباره تعداد خودرو ها و موتورسیكلت های فرسوده در كشور اظهاركرد: درحال حاضر در كشور ما ۲۳ میلیون و ۵۰۰هزار خودرو وجود دارد كه ۵۳۶ هزار دستگاه آن در سن فرسودگی است، یعنی بالای ۲۵ سال عمر دارد و بر مبنای مصوبه ستاد سوخت كشور برایشان كارت سوخت صادر نمی گردد.
وی افزود: از ۱۱میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه موتورسیكلت هم ۷میلیون و ۲۰۰هزار دستگاه بالای ۱۰ سال و ۱۵ سال سن دارند كه البته بعضی از آنها در پاركینگ ها و... مانده است، اما برای این موتورسیكلت ها هم كارت سوختی صادر نخواهد شد.
رئیس پلیس راهور ناجا در مورد آلودگی هوا در كلانشهرها هم اظهار داشت: مسئله آلودگی هوا چند بخش دارد، یكی شرایط جوی و عدم وزش باد و بارش باران و... كه خیلی دست انسان نیست. یك بخش هم مربوط به خودرو های فرسوده است كه امیدوارم با استفاده از قانون و مقررات موجود بتوان تا حدی زیادی هم آنرا حل كرده و این مسئله را هم حل كرد.
هادیانفر در مورد خودرو های بدون معاینه فنی اظهار نمود: تمام دوربین های ما در سراسر كشور بخصوص در شهرها به ازای هرباری كه یك خودرو در روز از جلوی دوربین ها عبور كند، برپایه ماده ۸ هوای پاك ۵۰ هزار تومان جریمه اعمال خواهد نمود و بنابراین هم لازم است كه رانندگان خودرو های فاقد معاینه فنی حتما نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام نمایند.
وی افزود: متاسفانه بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ها و هم كامیون ها و.. هم در سن فرسودگی هستند كه باید نسبت به نوسازی آن اقدام گردد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به اینكه ماموران پلیس به صورت دستی و سیستمی در معابر و... هم مبادرت به كنترل و برخورد با خودرو های آلاینده می كنند، اظهار داشت: امیدواریم با افزایش قیمت سوخت، كاهش تردد خودرو ها و به تبع آن كاهش آلودگی هوا را هم داشته باشیم، البته آمارهای ما از روزهای نخست سهمیه بندی نشان داده است كه كاهش ترددی صورت نگرفته است.
هادیانفر اضافه كرد: در مورد آلودگی هوا دیگر دستگاه ها هم مسئولیت هایی دارند كه برخی دراز مدت و برخی كوتاه مدت است كه امیدوارم صورت گیرد تا در مجموع بتوانیم سبب كاهش آلودگی هوا شویم.1398/09/08
10:30:57
5.0 / 5
4067
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum