جستجوی حیات در مریخ با الهام از فسیل ها

جستجوی حیات در مریخ با الهام از فسیل ها

انجمن پارسیان: پژوهشگران دانشگاه ادینبورگ انگلیس برای ارتقای كارآیی روش های جستجوی حیات در مریخ به فسیل های باستانی متوسل شده اند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از نیواطلس، این پژوهشگران در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند كه برخی فسیل های باستانی ممكنست بازمانده های ارگانیسم های زنده نباشند و در عمل باقیمانده ذخایر معدنی طبیعی باشند. كشف مورد اشاره می تواند الهام بخش پژوهشگران و ستاره شناسان برای یافتن نشانه هایی از حیات در سیاره سرخ رنگ باشد.
محققان امیدوارند بتوانند فسیل هایی مشابه را در سیاره مریخ بیابند و در نهایت به همین شیوه از راز حیات در میلیاردها سال قبل در سیاره سرخ رنگ مریخ رمزگشایی كنند. یافتن فسیل هایی از میكروب ها یا مجموعه هایی از باكتری ها نیز بدین منظور بسیار یاری رسان خواهد بود.
این نوع فسیل ها قبلا در بعضی معادن قدیمی بر روی كره زمین یافته شده اند و پژوهشگران بر این باورند مریخ نوردهایی كه طی یك دهه آینده به سیاره سرخ رنگ فرستاده می شوند هم قابلیت یافتن نمونه های مشابه را دارند. ممكنست فعل و انفعال های ریزارگانیسم های باستانی در خاك مریخ به شكل فسیل شده قابل بازیافت باشد و از این طریق گونه های جانوری زنده در آن شناسایی شوند.
این نوع فسیل ها بر روی كره زمین علاوه بر معادن در عمق دریاها هم شناسایی شده اند و موجب افشای اطلاعاتی باارزش و دست اول از دنیای باستان شده اند.


منبع:

1398/09/10
21:02:57
5.0 / 5
4061
تگهای خبر: تحقیقات , دانشگاه , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum