مدیر اورژانس فارس اعلام كرد

افزایش ۱۸ درصدی حوادث ترافیكی فارس در آبان

افزایش ۱۸ درصدی حوادث ترافیكی فارس در آبان

به گزارش انجمن پارسیان ایسنا/فارس مدیر مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی دانشگاه علوم پزشكی شیراز اظهار داشت: آمار وقوع حوادث ترافیكی استان فارس در آبانماه امسال رشد ۱۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان داده است


دكتر «محمدجواد مرادیان» دوشنبه ۱۱ آذر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این بازه زمانی آبانماه امسال تعداد ۱۹ هزار و ۳۲۰ مأموریت از جانب تیم های امدادی اورژانس فارس انجام شده كه چهار هزار و ۲۱۵ مورد مربوط به حوادث ترافیكی بوده است.
مرادیان تصریح كرد: از كل حوادث ترافیكی حادث شده در آبان امسال ۲ هزار و ۵۹۵ مورد مربوط به حوادث ترافیكی شهری و هزار و۶۲۰ مورد هم مربوط به حوادث ترافیكی جاده ای بوده است.
او با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی تعداد كل مصدومان حوادث ترافیكی در آبان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، اظهار داشت: ۲ هزار و ۷۰۴ مورد در حوادث ترافیكی شهری و ۲ هزار و ۱۲۳ مورد در حوادث ترافیكی جاده ای مصدوم شده اند كه این آمار به ترتیب ۸ و ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
مرادیان با بیان اینكه در ماه گذشته، ۵۵ نفر براثر حوادث ترافیكی در فارس جان خویش را از دست داده اند، تصریح كرد كه این عدد هم نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۰ درصدی را نشان داده است.
مدیر مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی علوم پزشكی شیراز افزود: در حوادث ترافیكی آبانماه هزار و ۴۰۱ مصدوم بعد از اقدامات درمانی در محل حادثه به صورت سرپایی درمان شده و ۳ هزار و ۴۲۷ برای ادامه روند درمانی خود به مراكز درمانی استان منتقل شده اند.
مرادیان همینطور با اشاره به ۴۵ هزار و ۹۳۰ تماس پاسخ داده شده خطوط ۱۱۵ از جانب كارشناسان پیام اورژانس شیراز، اظهار داشت: با راه اندازی سامانه جدید اورژانس ۱۱۵ شیراز، با كاهش چشم گیر مزاحمت های تلفنی بعنوان یكی از معضل های بزرگ در پاسخگویی به نیازمندان مواجه شدیم.
مدیر مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی علوم پزشكی شیراز افزود: در آبانماه امسال ۴ هزار و ۱۴۳ مورد مزاحمت در سامانه اورژانس به ثبت رسیده كه این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۰ درصد كاهش را نشان داده است.1398/09/11
13:48:40
5.0 / 5
4242
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum