نرخ بالای عوارض، بازار آزادراه ساوه همدان را كساد كرده است

نرخ بالای عوارض، بازار آزادراه ساوه همدان را كساد كرده است

به گزارش انجمن پارسیان ایسنا/مركزی فرماندار ساوه اظهار داشت: به علت گرانی نرخ عوارض در آزادراه ساوه همدان، بیشتر خودرو ها بخصوص وسایط نقلیه سنگین از اتوبان تردد نكرده و ترجیح می دهند كه از محور قدیم تردد كنند.


علی میرزایی در جلسه كمیسیون اجرایی آئین نامه مدیریت ایمنی، حمل و نقل و سوانح رانندگی كه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مركزی برگزار شد، اضافه كرد: تحقق مصوبات جلسات این كمیسیون باعث خواهد شد تا به صورت عینی و عملی آمار حوادث جاده ای این شهرستان كاهش پیدا كند.
وی با تاكید بر اینكه عارضه یابی درستی از آمار و علل بروز سوانح رانندگی در محورهای شهرستان ساوه صورت گرفته و به تناسب اعتبارات تخصیصی اقدامات خوبی صورت گرفته است، اظهار نمود: زمان بندی اجرای مصوبات و نظارت بر حسن اجرای آن لزوم دو چندان دارد.
معاون استاندار مركزی با اشاره به تجمیع اعتبارات برای تسریع در اجرای پروژه های اولویت دار حوزه راه های شهرستان ساوه اظهار داشت: تعریض و ایمنی ۱۰ كیلومتر از محور قدیم ساوه و همدان همچون طرح های اولویت دار شهرستان است كه الان عملیات زیرسازی انجام شده و باید سایر مراحل در كوتاهترین زمان ممكن عملیاتی شود تا یكی از نقاط حادثه خیز شهرستان رفع خطر شود.
ایشان در ادامه با تاكید بر اینكه از نبود پایگاه های امدادی كافی در محور ساوه همدان با وجود حجم بالای تردد و تلفات جاده ای در این محور، گلایه مندیم، اضافه كرد: نبود پایگاه جاده ای كافی و هم كمبود امدادگر و خودروی امدادی در شریانی ترین محور موصلاتی غرب كشور جای گلایه دارد و انتظار می رود در سریعترین زمان ممكن این معضل برطرف شود.
میرزایی نصب علائم راهنمایی و رانندگی، خط كشی، هوشمندسازی و رفع نقاط حادثه خیز را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: به علت گرانی نرخ عوارض در آزادراه ساوه همدان، بیشتر خودرو ها بخصوص وسایط نقلیه سنگین از اتوبان تردد نكرده و ترجیح می دهند كه از محور قدیم تردد كنند، بدین گونه كه الان به علت عوارض بالای اتوبان، جای محور قدیم و و آزادراه ساوه همدان عوض شده است و امروز محور قدیم بعنوان محور اصلی مورد استفاده قرار می گیرد و اتوبان به یك محور فرعی تبدیل گشته است.
وی به علت آمار بالای تصادفات در محور ساوه همدان خواهان ممنوعیت تردد كامیون و خودرو های سنگین در روزهای تعطیلات و هم پنجشنبه و جمعه ها به دلیل حجم بالای تردد، در محور قدیم ساوه همدان شد و از پلیس راه و راهداری خواست تا با اجرای این طرح اجازه ندهند شاهد بروز سوانح رانندگی ناشی از برخورد كامیون با سایر خودرو ها باشیم.
مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مركزی هم اظهار داشت: ساوه و زرندیه همچنان در صدر تصادفات جاده ای استان مركزی قرار دارد و یكی از دغدغه های كمیسیون اجرایی آئین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی آمار بالای مرگ و میر در محورهای مواصلاتی شهرستان ساوه است.
علی زندی فر با اشاره به اینكه بیشترین تلفات جاده ای نیمه نخست امسال استان مركزی مربوط به ساوه و زرندیه بوده است، اظهار نمود: بیشترین سوانح رانندگی در چهار محور قدیم ساوه همدان، ساوه - سلفچگان، ساوه - تهران و آزاد راه ساوه همدان بوقوع می پیوندد.
وی بیان كرد: كاهش آمار تلفات جاده ای در ساوه و زرندیه ضروری و نیازمند یك تلاش جمعی و هماهنگی بین بخشی است.
در ادامه سرهنگ كهریزی، رئیس پلیس راه استان مركزی هم گفت در سالجاری ۴۸ درصد تلفات جاده ای مربوط به ساوه و زرندیه بوده است و در هشت ماهه سال جاری ۱۶۱ نفر در محورهای ساوه و زرندیه جان خویش را از دست دادند.
وی ادامه داد: در سالجاری آمار مرگ و میر در آزادراه ساوه تهران ۳۸ نفر، آزاد راه ساوه همدان ۳۸ نفر، محور قدیم ساوه تهران ۲۷ نفر، محور قدیم ساوه همدان ۱۵ نفر و ساوه بوئین زهرا ۱۰ نفر بوده است.
سرهنگ كهریزی بیشترین دلیل وقوع تصادفات را سرعت غیر مجاز دانست و اضافه كرد: افزایش تردد در محورهای ساوه و زرندیه منجر به افزایش تصادفات شده است و افزون بر ۷۰ درصد تصادفات در اتوبان ساوه همدان مربوط به لاین همدان به ساوه بوده است و دوربین های موجود در این محور پاسخگو نیست.
وی بر لزوم هوشمندسازی محورهای پرحادثه و ایمن سازی راههای مواصلاتی با هماهنگی بین بخشی تصریح كرد.1398/09/16
23:51:42
5.0 / 5
4817
تگهای خبر: كشور , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum